Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8982
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MZK dyskryminuje uczniów?

Czwartek, 11 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: MZK dyskryminuje uczniów?
Fot. WAC
Dlaczego MZK tak utrudnia uczniom korzystanie z przyznanych ulg? - pyta w mailu do naszej redakcji pan Robert.
Z wielkim zdziwieniem i oburzeniem przyjąłem informację przekazaną przez dyrekcję szkoły mojego dziecka, z której wynika, że od nowego roku uczniowie chcący skorzystać z bezpłatnego przejazdu muszą posiadać tzw. elektroniczny bilet - mówi nasz Czytelnik. - Zmusza się wiec rodziców, by go wyrobić, czyli do krążenia miedzy szkołą, a punktem obsługi klienta MZK. W skali miasta jest to, jak sądzę, kilkanaście tysięcy rodziców. W dobie pandemii ta decyzja jest dla mnie kompletnie niezrozumiała i nierozsądna tym bardziej, że np. urząd miasta to obecnie swoista twierdza dla interesanta.
Nowymi regulacjami zostali objęci z tego co zauważyłem tylko uczniowie, pozostałe grupy korzystają z powszechnie znanych regulacji np. seniorzy na podstawie dowodu osobistego. Inne grupy na podstawie wydanych uprawnień - dodaje.
Do bezpłatnych przejazdów MZK, zgodnie z uchwałą RM w Jeleniej Górze, niezbędne jest posiadanie zaświadczenia o zameldowaniu ucznia w gminie objętej tzw. porozumieniem: Jelenia Góra, Piechowice, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Janowice Wielkie, Podgórzyn - wyjaśnia rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - Uczeń musi też chodzić do szkoły znajdującej się na terenie wyżej wymienionych gmin. Nowe legitymacje uczniowskie pozbawione są adnotacji o zameldowaniu, niezbędne jest więc posiadanie przez ucznia biletu elektronicznego. Jego wyrobienie odbywa się drogą on-line. Trzeba go tylko później odebrać w szkole. Osoby, które posiadają już taki bilet muszą udać się najpierw do szkoły, a następnie do MZK - formalności zostaną załatwione od ręki. Procedura dokładnie opisana została na stronie internetowej MZK. Jest naprawdę prosta i przejrzysta - podsumowuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

25
11%
Cieszy
48
22%
Hahaha
13
6%
Nudzi
8
4%
Smuci
87
40%
Złości
37
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (123)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group