Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2850
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Myśliwskie mistrzostwa

Czwartek, 25 lipca 2019, 6:02
Aktualizacja: 10:09
Autor: Paweł Guszała
Region: Myśliwskie mistrzostwa
Fot. Paweł Guszała
Na strzelnicy w Mroczkowicach w gminie Mirsk rozegrane zostały Mistrzostwa Polskiego Związku Łowieckiego w klasie powszechnej. Tegoroczna edycja była już 52. z kolei.

Mistrzostwa w klasie powszechnej to drugie najważniejsze zawody w kalendarzu Polskiego Związku Łowieckiego. Na dwa dni do Mroczkowic w Gminie Mirsk zjechali zawodnicy i zawodniczki z całego kraju. W sumie o miano „najlepszego” walczyło ponad 130 reprezentantów z 49 okręgów PZŁ. Mistrzostwa odbyły się w formacie wieloboju łowieckiego, dlatego każdy z nich musiał wziąć udział aż w sześciu konkurencjach.

Konkurencje kulowe to dzik w przebiegu i kula stacjonarna na 100 metrów, a konkurencje śrutowe to przebieg zająca, przeloty, krąg oraz oś - mówi Wiktor Marconi, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze.

Strzelano do tarcz, imitacji oraz rzutek. Liczyła się oczywiście celność, ale nie tylko.

Patrzymy także na zachowanie strzelców – zapewnia Tomasz Skalski, sędzia główny zawodów. - Czy jest koleżeńskie, czy nie przeszkadza jeden drugiemu. To też oceniamy.

Mistrzem Polski został przedstawiciel Zarządu Okręgowego Koła z Piotrkowa Trybunalskiego Seweryn Cybula, który ustrzelił aż 487 punktów na 500 możliwych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group