Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5395
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Mysłakowice pomogą niepełnosprawnym

Wtorek, 12 sierpnia 2008, 11:43
Aktualizacja: 11:47
Autor: Ania
Z początkiem roku szkolnego na drogach gminy Mysłakowice pojawić ma się nowy mikrobus, przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci. Skończą się, więc kłopoty z dowożeniem dzieci do jeleniogórskich placówek opiekuńczych.

Na zakup pojazdu gmina dostała dotację w wysokości 92 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu Uczeń Na Wsi, którego celem jest pomoc w zdobyciu wykształcenia i kwalifikacji osobom niepełnosprawnym. Mikrobus to kolejna korzyść z udziału gminy w tym programie. W minionym roku szkolnym dzieci skorzystały z pieniędzy przyznanych na zakup materiałów szkolnych, dodatkowych zajęć, wpływających na ich sprawność fizyczną i psychiczną oraz wycieczek edukacyjnych.

W tej chwili trwa przetarg na kupno mikrobusa. Firma, która go wygra musi zagwarantować, że dostarczy pojazd do 28 sierpnia. To dobra wiadomość, która ucieszy rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy dotychczas sami dowozili swoje pociechy do specjalnych placówek w Jeleniej Górze, na ulicę Wolność i Grottgera.

– Mikrobus w Mysłakowicach jest bardzo potrzebny, ponieważ w naszej gminie uczy się siedem osób niepełnosprawnych, w tym jedna leżąca, której ojciec zwolnił się z pracy, żeby dowozić dziecko do szkoły w Jeleniej Górze – mówi Barbara Weselińska, gminny inspektor ds. oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group