Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6896
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MVP października w rozgrywkach WBL i WMBL

Sobota, 3 listopada 2012, 19:02
Aktualizacja: 19:03
Autor: MDvR
Jelenia Góra: MVP października w rozgrywkach WBL i WMBL
Fot. archiwum
Nie trudno było wskazać najlepsze zawodniczki minionego miesiąca w rozgrywkach Wichoś Basket Ligi i Wichoś Mini Basket Ligi.

W rywalizacji starszych (klasy 5-6) za najlepszą uznano „Wichośkę” z klasy 6 M Marię Krajewską, perspektywiczną rozgrywającą młodziczek. Marysia w dwóch spotkaniach przesądziła swoimi punktami w ostatnich sekundach meczu o losach wygranej 6 M w pojedynkach z 6 A - 16:14 oraz 5 S 1 - 22:21. Nie tylko te rzuty były powodem do wyboru Marii Krajewskiej do miana tego tytułu. Jest jedną z lepiej asystujących w rozgrywkach oraz czołowym strzelcem rozgrywek mając 58 „oczek” i będąc na 9. miejscu w tej klasyfikacji. Większość ze swoich punktów zdobyła ona jednak w ostatnich czterech kolejkach i właśnie dlatego popularna „Marysia” w październiku okazała się najlepszą zawodniczką elitarnych dla SP nr 11 rozgrywek.

Z kolei Wichoś Mini Basket Liga miała jednego bohatera. Okazała się nim bezsprzecznie rozgrywająca 5 A Kinga Dzik. Zespół jej w ośmiu spotkaniach zanotował komplet zwycięstw i jako jedyny jest bez porażki w tegorocznych rozgrywkach. Z kolei Kinga legitymuje się kapitalnymi statystykami indywidualnymi. Oprócz pięknych podań i obrony na swoim koncie ma aż 148 punktów, co daje jej średnią 18,5 punktów na mecz. Jest liderem klasyfikacji strzelczyń i mimo, iż znajdująca się tuż za nią niesamowicie skuteczna Natalia Wojtkowska z klasy 5 E ma 143 „oczka”, to Kinga rozegrała o jedno spotkanie mniej. To świadczy o wielkim zaangażowaniu i talencie Kingi oraz o jej wybitnych poczynaniach w październiku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group