Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7739
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów: Muzyka Romów z Polski i Transylwanii w Pałacu Staniszów

Wtorek, 9 października 2012, 8:09
Aktualizacja: 15:02
Autor: org
Staniszów: Muzyka Romów z Polski i Transylwanii w Pałacu Staniszów
Fot. Archiwum Organizatora
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów zapraszają 13 października (sobota), o godz. 18.00 na koncert „Muzyka Romów z Polski i Transylwanii” w wykonaniu: Jascha Lieberman i Transylvania Trio w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie. Koncert odbędzie się w Sali Balowej staniszowskiego pałacu. Bilet kosztuje 25 złotych.

Transylvania Trio jest zespołem prowadzącym swoją działalność artystyczną od ponad roku. Jest to grupa muzyków, wykonująca muzykę zainspirowaną wielowiekową kulturą romską. W doskonały sposób aranżują i interpretują muzykę Romów transylwańskich i polskich. W skład zespołu wchodzą: Jascha Lieberman – skrzypce i altówka, Vasile Ghiocel – kontrabas, Stefan Ghiocel – akordeon.

Jascha Lieberman (ur. 1969 r.) studiował muzykę klasyczną u najsłynniejszego polskiego altowiolisty prof. Stefana Kamasy. Tradycyjnej muzyki żydowskiej uczył się u Giory Feidmana i Leopolda Kozłowskiego. Był członkiem kwartetów smyczkowych prowadzonych przez Krzysztofa Pendereckiego. Jako kameralista, koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych, biorąc udział w najbardziej renomowanych festiwalach jak: Sagra Malatestiana Rimini (Włochy), Schleswig-Holstein Musik Festival (Niemcy), Verbier Festival & Akademy (Szwajcaria). Również jako kameralista koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych jak: Filharmonia Berlińska, Kolarac Hall, Palace of Justice.
Wystąpił na koncertach z okazji 60tej Rocznicy Urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Moguncji i Pradze. Na zaproszenie Stevena Spielberga wystąpił w Jerozolimie, na koncercie dedykowanym osobom ocalałym dzięki liście Schindlera.

Vasile Ghiocel (ur. 1967 r.) przyszedł na świat w małej rumuńskiej miejscowości, nieopodal granicy z Bułgarią. Od dziecięcych lat jego życie przepełnione było muzyką, z którą swoją przygodę oficjalnie zaczął w wieku 10 lat. Kiedy ukończył lat 17, rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Pokochał ten instrument tak bardzo, że od tamtej pory towarzyszy mu on cały czas. Od kilku lat Vasile wraz z synami współpracuje i występuje z zespołem Romano Ilo.

Stefan Ghiocel (ur. 1989 r.) jest synem Vasile Ghiocel. Od 7. roku życia gra na akordeonie. Jego życiową pasją jest muzyka, szczególnie tradycyjna muzyka romska. Wraz z ojcem i bratem od kilku lat gra w zespole Romano Ilo.

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 75 755 84 45 lub pisząc na adres: fundacja@palacstaniszow.pl.

Projekt „Muzykalia Staniszowskie” realizowany jest przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn. Główny partner: GMT Guss- und Maschinenteile GmbH Partnerzy: Dr. Schneider Automotive Polska, Tauron Ekoenergia, DWS Dräxlmaier, Jelenia Plast, Sopp Industrie GmbH Dekogen Fashion Sponsorzy: KEMPF ZBPS Sp. z o. o. Patroni medialni: Muzyczne Radio, Nowiny Jeleniogórskie, BoxNet, BoxNet Kulturalnie, Schlesien Heute

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
78
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
24%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group