Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13173
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka retro w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 8 lipca 2019, 15:54
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2019, 15:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyka retro w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (7.07) w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego wystartowały Letnie Koncerty Promenadowe, organizowane przez Zdrojowy Teatr Animacji. Dopisała pogoda, zespół i publiczność, która licznie zgromadziła się w cieplickim parku.

Zespół występuje w składzie: Ewelina Gorayska (wokal), Katarzyna Anna Jiruska (saksofon, wokal), Krzysztof Przyborowski (saksofon, klarnet), Andrzej Kolasiński (gitara), Paweł Ludwiczak (gitara basowa), Janisław Hiller (pianino) i Radek "Głowa" Przybylski (perkusja).

Jak podkreśla liderka zespołu, Retrofonik to nie projekt, tylko muzyczne show, które powstało ze słabości do jazzu, swingu i dixieland, jak i z zamiłowania do czasów, w których powstawały i tryumfy święciły te nurty muzyczne.

Z muzyką nierozłączne były wtedy spotkania towarzyskie i taniec. Ludzie chcieli być ze sobą, rozmawiać, słuchać wspólnie piosenek, bawić się przy nich tłumnie. Piękna epoka, tak odmienna od dzisiejszego pędu i pogoni za nieuchwytnymi króliczkami samolubnych marzeń. Epoka, która nas ujęła, za którą... nam tęskno - opisuje na facebook'owej stronie zespołu Ewelina Gorayska. - Wiem, że w tej nostalgicznej tęsknocie nie jesteśmy sami, dlatego na naszych koncertach pragniemy, choć na chwilę, wprowadzić Państwa w inny świat, tamten świat, który przeminął, ale nadal tkwi w nas głęboko. Dlaczego mówimy "show"? Bo oprócz muzyki to też odpowiednia sceneria w stylu retro oraz stroje. To wszystko czym chcemy wiernie oddać klimat minionej epoki. Pomysł pojawił się dwa lata temu na wydarzeniu kulturalnym "Retro moda". Zauważyłam wtedy, że istnieją ludzie jak my, zakochani w duchu początku XX wieku. Byłam pewna, że przypomnienie, uratowanie od niepamięci muzyki i nastroju tamtych lat, jest potrzebne - dodała wokalistka Retrofonik.

Był to pierwszy z wakacyjnego cyklu Letni Koncert Promenadowy. Już w najbliższą niedzielę (14.07), o godz. 16:00 koncert zespołu Nivel - będzie folk, tango i jazz.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group