Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8490
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyka i światło na scenie

Niedziela, 6 grudnia 2009, 2:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:02
Autor: Mar
Jelenia Góra: Muzyka i światło na scenie
Fot. Mar
W Filharmonii Dolnośląskiej uroczyście otwarto drugi, Karkonoski Festiwal Światła. Impreza, wymyślona w ubiegłym roku przez Janusza Stańczyka i Roberta Futerhendlera, okazała się prawdziwym hitem.

- W zeszłym roku oświetliliśmy Cieplice, w tym roku obszar działań będzie kilkakrotnie większy. To będzie centrum miasta, Piechowice, Karpacz, Szklarska Poręba. Tam wszędzie będą oświetlone budynki, parki, elementy przyrody – mówił organizator.

Krótkie przemówienia wygłosili: przewodniczący rady miejskiej w Jeleniej Górze, Hubert Papaj oraz wicemarszałek województwa, Jerzy Łużniak. Wystąpił też przedstawiciel głównego sponsora, Philips Lighting Poland. Natomiast prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski, mimo że siedział na widowni, nie stanął przed mikrofonem.

Po krótkiej części oficjalnej zaśpiewała Dorota Jarema z zespołem. Zagrali koncert zatytułowany „Muzyka Światłem Malowana”. W programie znalazły się doskonałe jazzowe standardy z lat 70 i 80. Jak mówiła artystka, to jej ulubiony rodzaj muzyki. Piosenki doskonałe, porywające do wspólnego śpiewania.

Ciekawostką był występ Bartka Jakubca, jako gitarzysty w zespole pani Doroty. Bartek, syn Jacka Jakubca, wystąpił w rodzinnym mieście po raz pierwszy. Artystka też ciepło wspominała swój koncert w Jeleniej Górze, w zespole Piotra Rubika. - Od tego czasu mam sentyment do tej sali i do miasta - mówiła.

Po przerwie wystąpił zespół grający muzykę Flamenco. Choć nie ma w składzie Hiszpanów, to porywa do zabawy i tańca. Tancerze pokazali prawdziwego ducha Andaluzji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group