Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7502
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzyczny dialog dwóch wiolonczel barokowych w pałacu

Środa, 16 kwietnia 2014, 7:50
Aktualizacja: 7:53
Autor: Manu
Region: Muzyczny dialog dwóch wiolonczel barokowych w pałacu
Fot. Organizator
W Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia) o godz. 18.00 w Pałacu Pakoszów (przy ul. Zamkowej 3 w Piechowicach) zabrzmi koncert na dwie barokowe wiolonczele w wykonaniu duetu Agnieszka Oszańca i Eimear Reidy. W programie m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Luigi Boccheriniego oraz Jeana–Baptiste Barrière.

Agnieszka Oszańca gra na wiolonczeli z 1763 roku z Benoist Fleury w Paryżu. Jest absolwentką konserwatorium w Utrechcie, w klasie wiolonczel historycznych Violi de Hoog. Pobierała także lekcje u takich pedagogów jak Anner Bylsma, Lucy van Dael, Marco Frezzato, Job ter Haar czy Wilbert Hazelzet. Była stypendystką fundacji Accademia Motis Regalis, Frederik Hendrick Stichting, Richard Holfonds, Stichting Eigen Instrument oraz rządu holenderskiego.

Dokonała licznych nagrań fonograficznych, m.in. dla EMI, Globe, Pan Classics, Polskiego Radia Programu II oraz Sony Classics. Była finalistką konkursów International Young Artists Presentation w Antwerpii oraz Academia Palatina w Mannheim. Koncertuje w kraju i za granicą jako solistka, kameralistka i członkini orkiestr. Aktualnie współpracuje z Capellą Cracoviensis, Czech Ensemble Baroque, Ensmble Odyssee (Holandia), Musica Poetica (Holandia), Polską Orkiestrą XVIII Wieku, Pramea Ensemble (Holandia), Silva Rerum oraz Stile Galante (Włochy), a także z innymi zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie historycznym.

Eimear Reidy pochodzi z Irlandii. Jest absolwentką Birmingham Conservatoire w Birmingham, w Anglii, w klasie wiolonczel barokowych, oraz konserwatorium w Utrechcie. Była stypendystką Arts Council of Ireland. Jest współzałożycielką zespołu Hibernian Muse, z którym nagrała selekcję XVIII-wiecznej muzyki Irlandzkiej dla RTE Lyric FM. Współpracuje z zespołami, m.in.: Ensemble Style Galante (Włochy), The Irish Baroque Orchestra, The New Utrecht Philharmonic i Silva Rerum Ensemble (Polska).

Rezerwacja miejsc – tel.: 75-64-970-74.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group