Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 9908
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzeum Karkonoskie zaprasza od wtorku!

Poniedziałek, 4 maja 2020, 13:35
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2020, 11:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzeum Karkonoskie zaprasza od wtorku!
Fot. Przemek Kaczałko
Już jutro (5.05) swoje progi dla zwiedzających otwiera Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, wraz ze swoimi oddziałami. Obowiązywać będzie ograniczenie liczby osób oraz wszelkie środki bezpieczeństwa sanitarnego.
Z dużą radością przyjęliśmy wiadomość z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o otwarciu od 4 maja instytucji kultury, w tym muzeów. Nasza placówka będzie otwarta od wtorku (5.04) - powiedział na wstępie Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Placówka jest przygotowana na to, żeby zadbać zarówno o zdrowie zwiedzających, jak i pracowników.

Uzgadniamy nasze obowiązki ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jeleniej Górze i czekamy na pozytywną opinię. Wprowadzimy tymczasowy regulamin, który będzie obowiązywał w czasie epidemii - podkreślił P. Wiater.

W muzeum przy ul. Matejki w Jeleniej Górze będzie mogło być jednocześnie 12 osób (nie licząc pracowników). Ograniczenia liczby zwiedzających będą obowiązywać również w oddziałach muzeum - Muzeum Historii i Militariów (ul. Sudecka w Jeleniej Górze), w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów (Szklarska Poręba) i Zamku Bolków.

Zapraszamy szczególnie do placówki w Szklarskiej Porębie, gdyż obok muzeum znajduje się piękny Park Ducha Gór, który w momencie, gdy będzie więcej osób w muzeum, odsłoni swoje uroki w oczekiwaniu na wejście - zachęca dyrektor. - Równie bezpiecznym obiektem plenerowym jest Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Ekspozycja mieści się na świeżym powietrzu, więc zagrożenie jest zminimalizowane. Zapraszamy też na Zamek Bolków - to przepiękna średniowieczna budowla, której przewodzi kasztelan Adam Łaciuk, wielki pasjonat, dzięki któremu zamek ponownie nabiera swojej świetności - dodał Przemysław Wiater.

Jak podkreślają władze muzeum, grupy zorganizowane powyżej 12 osób nie będą wpuszczane. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz odległości 2 metrów pomiędzy osobami. Nie będzie też możliwości oprowadzania. Do dyspozycji gości będą środki dezynfekujące.

Kultura to jedna z dziedzin życia społecznego, która w czasie zarazy musi funkcjonować, a wcale nie jest to łatwe. Zapraszam wszystkich - przychodźcie do nas - zachęca P. Wiater.

Warto dodać, że mimo ograniczeń planowane jest zorganizowanie Nocy Muzeów. Szczegóły już wkrótce...

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
2
12%
Smuci
0
0%
Złości
4
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
889
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Klasyki zjechały do Kowar
 
112
Stłuczka w centrum
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group