Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2848
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mundurki trafią na wieszaki

Środa, 20 sierpnia 2008, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mundurki trafią na wieszaki
Uczniowie jeleniogórskiej "dwójki".
Fot. TEJO
Pamiątką z czasów Romana Giertycha będą w nowym roku szkolnym uniformy, w których uczniowie obowiązkowo chodzili tylko przez kilka miesięcy. Od września o tym, jak dzieci i młodzież ubiorą się na lekcje, zdecydują oni sami, rodzice i dyrekcje placówek oświaty.

W tej kwestii będzie obowiązywała wolność wyboru. Nikt uczniom nie zabroni noszenia mundurków, ale odgórnych nakazów, których niespełnienie może się wiązać z konsekwencjami, nie będzie.

W Jeleniogórskiem szkoły podstawowe i gimnazjalne dostosowały się do przepisów wprowadzonych przez byłego ministra oświaty i ustawę „mundurkową”. Rodzice wydali pieniądze na fartuszki i kamizelki dla swoich pociech. A same mundurki zostały różnie przyjęte. W jednych szkołach noszono je z dumą, w innych – znaleźli się kontestujący przepis, którzy i tak ubierali się, jak chcieli.

Iwona Helak-Poczęty z jeleniogórskiej Delegatury Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty zapewniła Polską Gazetę Wrocławską, że po 1 września decyzja o ubiorze uczniów będzie zależała od samych rodziców i dyrekcji. Odgórnych nakazów nie będzie.

Rodzice nie kryją zażenowania zmiennością oświatowych ustaleń. – Całe to zamieszanie nie było potrzebne – uważa Anna Witkowska, matka jednego z uczniów podstawówki. Są jednak i tacy, którzy sądzą, że mundurki to był dobry pomysł. – Jeśli okaże się, że uczniowie mimo braku nakazów będą chodzić w uniformach, to racja ministra Giertycha wyjdzie na wierzch – to opinia pana Mariusza, ojca szóstoklasistki Kasi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group