Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3034
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 8:09
Aktualizacja: Wtorek, 12 kwietnia 2016, 10:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wierni Kościoła Rzymsko–Katolickiego spotkali się wczoraj (10.04) w Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, by oddać hołd i pomodlić się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, w której 6 lat temu zginęło 96 osób, z głową państwa Lechem Kaczyńskim.

- Są obszary, które nie są wyjaśnione. Są przekłamania, fałszerstwa. Nikt nie zakłada jakiejkolwiek tezy. Nowa komisja też nie startuje z ugruntowanym poglądem, natomiast ma wyjaśnić wątpliwości, które zrodziły się w trakcie badania dokumentów, informacji, które były dostępne – powiedział szef jeleniogórskiego Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Łojek.

Politycy partii, która przejęła władzę po ostatnich wyborach parlamentarnych przez poprzednie lata obwiniali rządzących o brak zdecydowanych działań w celu sprowadzenia wraku Tu-154. Co obecne władze zrobiły w tym kierunku? - zapytaliśmy. - Przypuszczam, że starania są czynione. Trudno mi powiedzieć na jakim etapie to jest pod względem procesowym, czy dyplomatycznym – stwierdził I. Łojek. - Moim zdaniem jesteśmy rozgrywani przez Rosjan ewidentnie, to jest z ich strony cyniczna gra. To nie jest normalne, żeby przez 6 lat badać szczątki – dodał radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Zatem w jaki sposób odzyskać szczątki samolotu? - Trudno powiedzieć. Nie zabierze się go siłą – to jasna sprawa. Jeżeli Rosjanie nie będą chcieli go wydać, to go nie wydadzą. Mamy jednak nadzieję, że Rosjanie nie będą chcieli już nim grać – ocenił polityk PiS apelując do Polaków o jedność, aby Rosjanie nie mogli już dzielić naszego społeczeństwa.

W trakcie mszy proboszcz Bogdan Żygadło mówił m.in., że „politykowanie” źle się kończy, a ofiarom katastrofy smoleńskiej potrzebna jest modlitwa i temu służyła uroczystość w Bazylice Mniejszej w Jeleniej Górze. - To jest dzień, kiedy jest potrzebna refleksja, zaduma, modlitwa za tych, którzy zginęli bez względu na to jakie opcje polityczne reprezentowali. Tym ludziom należy się cześć, pamięć o nich i pochylenie się nad tym, co się tam zdarzyło – powiedział Ireneusz Łojek.

Na zakończenie mszy św. wierni udali się pod tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy, składając kwiaty, paląc znicze i modląc się w intencji 96 osób, które 10 kwietnia 2010 roku straciły życie w drodze na uroczystość związaną ze zbrodnią katyńską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 11-04-2016 8:50
Tak,tak, zabito elitę (wszystkie opcje polityczne) Polski i Prezydenta RP wybranego w wyborach powszechnych.Sprawcy tego haniebnego czynu muszą odpowiedziec karnie.
~pff 11-04-2016 8:52
Już widzę starania Waszczykowskiego -typa o fizjonomii i manierach dzielnicowego z MO .Przy czym tamci nosili przynajmniej dopasowane do koslawych sylwetek mundury , a pan Witold......obraz nędzy i rozpaczy .
~r 11-04-2016 9:24
No jak k...nowi dać do zrozumienia, że nim jest? Przecież tego nie pojmie.@pffffffff
~ksawercia 11-04-2016 10:35
Ten wrak zalegający na lotnisku w Smoleńsku jest nam potrzebny jak wrzód na tyłku. Panie Łojek! PiS przed wyborami mówiło ,że PO nie potrafiła skutecznie działać i nie odzyskali wraku. Teraz Kaczyńskiemu,Macierewiczowi i całej tej sitwie wcale wrak nie jest potrzebny ,bo gdyby go wzięli pod lupę międzynarodowi eksperci okazałoby się ,że wszystkie brednie Antoniego Maciarewicza nie miałyby pokrycia. A na koniec powiem tylko ,żeby posłowie PiS-u brali przykład z proboszcza Żygadły i nie korzystali z każdej okazji, by tragedię setek krewnych,tych którzy zginęli tragicznie ( a nie polegli!) uszanować i nie politykować co miesiąc, tylko dlatego,że tak chce mały złośliwy i zakompleksiony człowieczek z warszawskiego Żoliborza.
~pff 11-04-2016 11:05
@r - Noooo...
~AD966 11-04-2016 11:15
Msza za samobójców! Kler już czerpie z tej tragedii zyski . Wrak powinien wrócić ,pociąć na kawałeczki i każdy obywalel RP w ramach rekompensaty powinien dostać taką relikwie .Krzyczcie i obrażajcie wszystkich ,później będziecie płakać że WAM mordy biją .Jarozbaw ma krew brata na rękach bo ON go zmusił do lądowania .A tzw. generał nie zapobiegł katastrofie też jest winny .Zdegradować do szeregowca .Obrzydliwe to co robi episkopat !!
~ 11-04-2016 14:29
@ ad966 Widzisz, Guciu, musisz choć spróbować zrozumieć. Jeśli ma się IQ na poziomie poniżej 90 (ciebie nawet o to nie można podejrzewać), to obracanie się w kręgu ludzi inteligentnych jest problemem zarówno dla rzeczonego k...na, jak i jego interlokutorów. k...n po prostu nie pojmie, że w hierarchii intelektualnej stoi na niższej gałęzi i że jego pohukiwania, walenie się w piersi oraz żałośnie wyrażane wątpliwości sprawiają słuchającym k...na kłopot. No bo jak k...nowi dać do zrozumienia, że nim jest? Przecież tego nie pojmie.
~pff 11-04-2016 15:25
Słuchaj "dynamic.chello." .Wlazłeś na forum i smrodzisz obraźliwymi uwagami ad personam,nie odnosząc się ani jedną linijką swoich ,jak Ci się zapewne wydaje zabawnych wypocin, ad rem.Typowy pisowski szczekacz z pianą na spierzchniętych ustach. Wmawiający ,chyba bardziej sobie,niż otoczeniu,że prezentuje jakikolwiek poziom.Taki Waszczykowski stojący przy amerykańskim sekretarzem stanu z miną,jakby do trzech nie umiał zliczyć i brakuje mu tylko czapki do międlenia w łapach ,jako uzupełnienie do przyciasnych portek i przydużej marynary,on także żyje w przekonaniu,że prezentuje jakikolwiek poziom.Otóż wyprowadzę Cię z błędu -żaden z Was nie łapie się nawet w dolne rejony intelektualnej klasyfikacji.Nie odróżniacie sarkazmu od obrażania ,zdanie inne,niż Wasze natychmiast wyzwala agresję.Żałosne
~pff 11-04-2016 15:25
err -"przy amerykańskim sekretarzu "
~agresja 11-04-2016 18:34
Agresja i bezczelnośc jest raczej domeną wszelkiej maści lewactwa. Panie ~pff się sobie wydajesz intelektualistą, ale w tym czerwonym grajdołku to wobec sobie podobnych może i jesteś. Na swoją kacapską miarę.
~AD966 11-04-2016 20:21
Panie Łojek ku opamiętaniu :szesnastym rozdziale Ewangelii, według św. Łukasza ;o szafarzu .przyjdzie czas że będziecie musieli się rozliczyć przed Wszechmogącym ze swych czynow i słów .Dotyczy to również księdza bo działa jak ci Faryzeusze .
~pff 12-04-2016 0:57
agresja - dlaczego jakieś 50 % pisowców mówi i pisze Yodą :D Gdybym miał,jak Wy manię preśladowczą,uznałbym,ze dowodzi to ,że Wasze posty są dziełem Rosjanina,lub Niemca, bo oni coś tam z szykami mają pokręcone :D Do treści posta nie odniosę się,bo to bełkot .A z pijanymi nie dyskutuję:D
~Derik 12-04-2016 9:24
W dyskusji politycznej nie ma miejsca na rzeczowe argumenty, prawdę i szacunek dla adwersarza. Powyższe wpisy wyraźnie to potwierdzają. Pan Łojek tkwi w Wielkim Błędzie! Nieprawdą jest, że komisja nie założyła tezy odnośnie tragedii w Smoleńsku. Teza już jest - to był zamach - kwestią sporną pozostaje tylko, jak najsprytniej umoczyć w tym Rosjan. A zegar tyka, tik-tak. Już niedługo......Pytań jest dużo, na niektóre z nich nie znajdzie odpowiedzi żadna komisja. No chyba, że amerykanie udostępnią zapis video śledzenia lotu prezydenckiego Tu-154 z 10.04.2010r. przez satelitę systemu .....e nazwy nie podam, bo stanie u drzwi załoga Dżi. To podobno ściśle strzeżona tajemnica, że śledzili ten lot. Więc nie potwierdzam, nie zaprzeczam.
~Kim 12-04-2016 9:35
Prawie jak w Korei Polnocnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group