Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8981
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Msza, marsz i znicze – pamięci ofiar grudnia

Sobota, 14 grudnia 2013, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 17:18
Autor: Red
Jelenia Góra: Msza, marsz i znicze – pamięci ofiar grudnia
Fot. M–T
– Pamiętajmy o tych, którzy 13 grudnia 1981 roku, mimo terroru wprowadzonego przez peerelowskie władze nie porzucili wiary w wolną Polskę – usłyszeli podczas kazania ci, którzy uczestniczyli wczoraj (13.12.) w mszy odprawionej w jeleniogórskiej Bazylice Mniejszy, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Po mszy w intencji ofiar stanu wojennego, uczestnicy wzięli udział w Marszu Solidarności. Orszak, z pocztami sztandarowymi, udał się pod Kościół Łaski, by pod pomnikiem Wolność i Niepodległość złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze.

- Jestem tu, bo tamte straszne wydarzenia trzeba pamiętać, żeby takie czasy w naszej historii już nigdy nie miały miejsca – powiedział jeden z uczestników marszu. - Dobrze, że działacze Regionu Jeleniogórskiego NSZZ ”Solidarność” organizują takie rocznice – dodał.

Natomiast na dzisiaj (14.12.) zaplanowano o godz. 11.00 spotkanie w Książnicy Karkonoskiej. W programie jest projekcja filmu "Towarzysz generał idzie na wojnę", a po niej panel dyskusyjny. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group