Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 5 stycznia
Imieniny: Hanny, Szymona
Czytających: 9008
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Mroczne opowieści nadchodzą

Czwartek, 28 marca 2024, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: MT
Karkonosze: Mroczne opowieści nadchodzą
Już za niecały miesiąc ukaże się kolejna część, trzecia już, kryminalnej serii o Karkonoszach "Schronisko, które spowijał mrok". W książce będą wątki m.in. o samej Jeleniej Górze, Cieplicach, miejscowym liceum i innych częściach Kotliny Jeleniogórskiej.

Mówi Sławomir Gortych, autor książki "Schronisko, które spowijał mrok":

- Szanowni Państwo! Już niedługo premiera mojej najnowszej powieści czyli "Schroniska, które spowijał mrok". W moim pisarskim odczuciu jest to najważniejsza książka, jaką dotychczas dla Was napisałem. Już nie mogę doczekać się Waszych opinii i chciałbym wyjaśnić, dlaczego ta powieść jest taka ważna.

- Po pierwsze jest to najmocniej osadzona w historii książka. Opowiada o losach pewnej jeleniogórskiej rodziny, której jeden z członków zaginął w dość dziwnych okolicznościach tuż po II wojnie światowej w Cieplicach, a wiązało się to z pewnym skandalem dyplomatycznym, który wybuchł z udziałem uczniów tamtejszego Liceum Norwida i z udziałem jednych z najważniejszych polityków ówczesnego bloku wschodniego.

- Drugim powodem, dla którego ta powieść jest taka ważna, jest fakt, że pisałem ją we współpracy z Grupą Karkonoską GOPR. Ratownicy GOPRu podzielili się ze mną swoją wiedzą, doświadczeniami i wszystkie wątki GOPRowskie w książce, akcje ratunkowe zostały opisane na bazie ich doświadczeń i były przez nich korygowane.

- Dlatego chciałbym bardzo serdecznie zaprosić Państwa w mroczną, kryminalną i bardzo mocno zainspirowaną faktami, podróż w Karkonosze do schroniska, które spowijał mrok.

Książkę w dobrej cenie w przedsprzedaży można zamówić TUTAJ.

Twoja reakcja na artykuł?

26
87%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
655
Tak
80%
Nie
20%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nowa era niewolnictwa – koniec wolnego świata
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Co roku mamy ponad 100 tysięcy gości
 
Aktualności
"Morsy" są w siódmym niebie
 
Aktualności
Spełniają marzenia z... metalu
 
Ciekawe miejsca
Ciechanowice – ślad wojennej tajemnicy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group