Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7017
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPS Liczyrzepa z problemami, ale jechał

Wtorek, 2 maja 2017, 12:55
Aktualizacja: Środa, 3 maja 2017, 11:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MPS Liczyrzepa z problemami, ale jechał
Fot. Przemek Kaczałko
Polska lokomotywa parowa TKt48–18 ze składem wagonów osobowych klasy 2. i 3. z lat 20–tych i 30–tych XX wieku, to atrakcja jaką Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaproponowało miłośnikom kolei. Wczoraj (1.05) Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa odwiedził nasz region.

Tradycyjnie, w Jeleniej Górze do zabytkowego pociągu wsiedli miłośnicy retro, którzy udali się na zabawę do Szklarskiej Poręby i z powrotem. Zanim MPS Liczyrzepa zawitał do stolicy Karkonoszy, lokomotywa uległa awarii w okolicach Wałbrzycha, co spowodowało ponad 90-minutowe opóźnienie. Mimo to, humory oczekującym na przejazd dopisywały i z chęcią pozowali do zdjęć. - Ubrałem się w przedwojenny strój - takiego podróżnika–cwaniaczka – powiedział pan Janek Pawlak, którego siedzisko robiło furorę wśród podróżnych. - To bardzo fajna impreza. Człowiek się odstresowuje i wspomina stare czasy, jak się takim pociągiem jechało za dziecka – wyznał miłośnik retro z Bielawy.

MPS Liczyrzepa to nie jedyny zabytkowy skład jaki odwiedził nasz region. W dniach 1-3 maja w różne ciekawe miejsca kursuje pociąg TurKol-u – w pakiecie nazywany Nostalgią.

Szczegóły na stronie: www.turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=216&Itemid=3

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group