Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9409
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Można zanocować w lesie

Sobota, 8 stycznia 2022, 7:08
Autor: WAC
Powiat: Można zanocować w lesie
Fot. Lasy Państwowe
Nadleśnictwo "Śnieżka" w Kowarach przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie” i wyznaczyło specjalne obszary leśne w okolicach Strużnicy i Janowic Wielkich o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo "Śnieżka" strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi, którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury. Jeśli jednak leśne plany noclegowe obejmują więcej niż dwie noce, a w danej lokalizacji będzie przebywać więcej niż dziewięć osób należy wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej nadleśnictwa oraz przesłanie go na adres sniezka@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Przed pierwszym noclegiem w lesie trzeba zapoznać się z regulaminem korzystania z obszaru oraz informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska – zalecają leśnicy. - Nie wolno też zapomnieć o sprawdzeniu dostępnej na stronie internetowej nadleśnictwa mapy okresowego wstępu do lasu oraz informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Miejsca te oznaczone są w terenie żółtymi tablicami „Zakaz wstępu” z podaniem przyczyny. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

Twoja reakcja na artykuł?

24
63%
Cieszy
6
16%
Hahaha
4
11%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
268
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group