Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2669
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Motocrossowcy niszczyciele ukarani

Piątek, 13 marca 2009, 16:19
Aktualizacja: 16:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Motocrossowcy niszczyciele ukarani
Fot. TEJO
Kierujący motocyklami crossowymi nie mogą czuć się bezkarni. Dwoje z brawurowo jeżdżących motocyklistów po terenach leśnych w okolicy Jeleniej Góry zostało ustalonych i ukaranych przez policję, która wypowiada walkę z łamiącymi prawo kierowcami.

W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać kierujących motocyklami typu „crossowego”, którzy wjeżdżają do lasów i brawurowo jeżdżąc niszczą tereny chronione.

Policja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym wypowiedziała wojnę takim zachowaniom i są już tego pierwsze efekty. – Po uzyskaniu sygnału o tym, że „crossowcy” pojawiają się na terenach leśnych w okolicy ul. Wrocławskiej, podjęto czynności zmierzające do ustalenia ich personaliów – mówi kom. Bogumił Kotowski z KMP w Jeleniej Górze.

Ustalono, że łamiącymi przepisy kodeksu wykroczeń było dwóch jeleniogórzan w wieku 33 i 35 lat. Zdziwili się, gdy po kilku dniach zostali wezwani na komendę policji do wydziału ruchu drogowego. Do stawianych zarzutów przyznali się i dobrowolnie poddali karze, jaką w tym przypadku były mandaty karne.

Niech te pierwsze w tym roku kary będą przestrogą dla innych, bowiem jeleniogórska policja zapowiada wzmożone kontrole w wypożyczalniach „crossów” i „quadów”, kontrole takich pojazdów i kierujących nimi. Zatrzymywane będą osoby przemieszczające się po drogach publicznych pojazdami niezarejestrowanymi i nieubezpieczonymi – zapowiadają policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group