Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11100
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motion Pictures – Scena Teatru Tańca wkrótce w JCK

Środa, 14 sierpnia 2013, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Org
Jelenia Góra: Motion Pictures – Scena Teatru Tańca wkrótce w JCK
Fot. Organizator
Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Socjokulturalne Centrum Steinhaus e.V. Bautzen zapraszają na premierę spektaklu Sceny Teatru Tańca zrealizowanego przez młodzież z Polski i Niemiec. Odbędzie się on 24. sierpnia o godz. 17.00 i 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wstęp jest wolny – wejściówki do odbioru w sekretariacie JCK (ul. Bankowa 28/30).

MOTION PICTURES to pojęcie z historii filmu pochodzące z czasów, gdy obraz ruchomy czynił dopiero pierwsze kroki. Dzięki zastosowaniu w statycznym obrazie lub fotografii ruchu, powstają zupełnie nowe możliwości wyrazu artystycznego, zupełnie nowa sztuka.

MOTION PICTURES w Jeleniej Górze to widowisko łączące muzykę na żywo, teatr, taniec i wizualizację w wykonaniu młodych uzdolnionych artystów. Ożywione ruchem i dźwiękiem dzieła znanych polskich i niemieckich malarzy oraz fotografików przeistoczą się w metafizyczno-symboliczne treści. Wyłaniające się wielowymiarowe obrazy będą ewoluować na oczach widzów, będą wzruszać, zaskakiwać, a czasem i śmieszyć.. Przeniosą widzów w przeszłość i przyszłość, do świata nam dobrze znanego, jak i tego jeszcze nie
odkrytego.

Warsztaty taneczno-teatralne oraz muzyczne będą się odbywać w ramach współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury i Steinhaus e.V. Bautzen w dniach 15.08. - 25.08.2013 w obiekcie JCK przy ul. Bankowej 28/30.

Projekt „Motion Pictures – polsko-niemiecka Scena Teatru Tańca” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa i Miasta Jelenia Góra przy wsparciu Euroregionu Nysa

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group