Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7888
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Most w Mysłakowicach czynny od maja

Piątek, 10 marca 2017, 8:12
Aktualizacja: Sobota, 11 marca 2017, 6:42
Autor: Joanna P.
Mysłakowice: Most w Mysłakowicach czynny od maja
Fot. Joanna P.
Przeprawa w ciągu ulicy Jeleniogórskiej, nad rzeką Łomnica została poddana gruntownej przebudowie. Wkrótce most zostanie otwarty dla ruchu. Kierowcy na to bardzo czekają, bo teraz są zmuszeni do korzystania z objazdu w kierunku Karpacza przez Mysłakowice. Ze skrótu przez Łomnicę, mogą korzystać tylko autobusy.

Most został zamknięty w sierpniu ubiegłego roku z powodu złego stanu technicznego. Użytkowanie wiaduktu, szczególnie przez samochody ciężarowe, stwarzało potencjalne zagrożenie dla użytkowników ruchu. Nośność była ograniczona do 15 T. Most został wybudowany w 1889 roku i nie był poddawany żadnym pracom remontowym. Nie wykonywano też poważniejszych napraw.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu informuje, że most jest praktycznie wybudowany od nowa. Szerokość jezdni poszerzono z 5,60 m do 7 m. Wybudowano po obu stronach jezdni chodniki o szerokości 1,5 m, których wcześniej nie było. Ponadto ciągi piesze będą oddzielone od drogi sprężystą barierą. Jezdnia została zerwana i położony zostanie nowy asfalt. Jako element historyczny jak i ozdobny, na moście zostaną zamontowane kraty dźwigarów głównych, pochodzące ze starej przeprawy.

Przez zamknięty na czas remontu most zniszczeniu uległy drogi osiedlowe w Mysłakowicach wskutek wzmożonego ruchu, szczególnie samochodów ciężarowych. Urząd Gminy informuje, że powstałe ubytki drogowe będą naprawiane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group