Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6969
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Mokry początek lipca. Podtopienia niewykluczone

Niedziela, 3 lipca 2011, 10:28
Aktualizacja: 10:28
Autor: Agrafka
Wystąpią intensywne opady deszczu w całym województwie dolnośląskim, dla którego ogłoszono 2 stopień zagrożenia. W Jeleniej Górze miejscami może spaść nawet 40 mm wody.

Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna w Jeleniej Górze informuje, że cały dzień niebo nad miastem będzie całkowicie zachmurzone. Opady przewidywane są od 15 mm do 25 mm, a lokalnie nawet do 40 mm. Wiatr umiarkowany: zachodni. W tym momencie pada przelotny deszcz, a średnia temperatura wynosi 12 °C.

Jak podaje Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu: w województwie dolnośląskim przewiduje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 do 30 mm, lokalnie 50 mm, a na zachód od dorzecza Bystrzycy oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach od 30 do 45 mm, lokalnie od 70 do 85 mm.

W drugim stopniu zagrożenia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu mogą ograniczyć prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group