Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2543
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Mój pierwszy dokument "Karta rowerowa"

Środa, 2 czerwca 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:14
Autor: Mł.insp Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk
Kotlina Jeleniogórska: Mój pierwszy dokument "Karta rowerowa"
Fot. Mł.insp Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk
W dniu 02.06.2004r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach odbyły się pierwsze egzaminy na kartę rowerową uprawniającą do poruszania się po drogach publicznych.

Dla młodych adeptów rowerowych to był bardzo ważny egzamin. Przystępowali do niego uczniowie z klas piątych i szóstych. Na terenie szkolnym zostało przygotowane przez Straż Miejską miasteczko ruchu drogowego oczywiście ze znakami drogowymi. Pod bacznym okiem Pana Policjanta z Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji wszyscy uczniowie musieli pokonać trudny przejazd bo na zakrętach trzeba było sygnalizować skręcanie przez wystawienie ręki . Wszyscy uczniowie Piechowickiej Szkoły byli przygotowani wzorowo przez Panią Agnieszkę Treter i zdali egzaminy bardzo dobrze . Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali nagrody i najważniejsze wyróżnienie, "Kartę Rowerową".

Na uroczystość zdobycia tak ważnego dokumentu przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor PZU S.A. Oddział w Jeleniej Górze Renata Głuszczuk, Przedstawiciel Urzędu Miasta Pani Gertruda Dechnik, Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji i Komisariatu Policji w Cieplicach, Przedstawiciel Komendy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
Na zakończenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Marzena Sąsiada wszystkim serdecznie podziękowała i życzyła aby ten pierwszy dokument zdobyty przez jej uczniów był radością dla uprawiania tego tak wspaniałego wypoczynku jakim jest rower, a zarazem ważnym elementem w zachowaniu zasad bezieczeństwa rowerzystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group