Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9351
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Modlitwa za nauczycieli i uczniów, którzy odeszli

Czwartek, 7 listopada 2013, 10:52
Aktualizacja: Piątek, 8 listopada 2013, 6:53
Autor: Barbara Ludorowska
Jelenia Góra: Modlitwa za nauczycieli i uczniów, którzy odeszli
Fot. Archiwum Barbary Ludorowskiej
W głębokim poczuciu więzi z tymi, którzy odeszli, ale równocześnie w zadumie nad tym, czym jest życie ludzkie, na głównym jeleniogórskim cmentarzu zgromadzili się wczoraj (6.11.) przedstawiciele jeleniogórskiej oświaty, aby w niecodziennej scenerii, wędrując cmentarnymi alejkami, pomiędzy grobami modlić się za tych, którzy poprzedzili ich w drodze do wieczności, za tych których trud budowania umysłów i serc ludzi młodych do dziś, dla wielu jest przykładem i natchnieniem.

Duszpasterz jeleniogórskich nauczycieli ks. dr Józef Stec po raz kolejny zorganizował to spotkanie poświęcone pamięci i modlitwie za zmarłych nauczycieli i uczniów. Zgromadziliśmy się przy miejscu upamiętniającym pomordowanych na Wschodzie, gdzie miała miejsce pierwsza część. Przewodniczył jej ks. Prałat Józef Stec. Obecny był również ks. dziekan Bogdan Żygadło,ks. wicedziekan Grzegorz Niwczyk oraz ks. Mateusz Kopania.

Po Słowie Bożym o nadziei na życie wieczne i Modlitwie Wiernych, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, przeszliśmy alejami cmentarza, zatrzymując się w kilku punktach. W czasie tych postojów uczniowie z poszczególnych szkół Jeleniej Góry odczytywali imiona i nazwiska zmarłych, przy okazji krótko przedstawiając opis ich pracy. Niektórzy uczniowie nie zapomnieli o modlitwie za Patronów swoich szkół . Modlono się więc za duszę Janusza Kusocińskiego(Gimnazjum nr 3), Bronka Czecha (SP15)i Marii Curie Skłodowskiej (SP10). Bożemu Miłosierdziu polecano zmarłych uczniów, zwłaszcza tych, których życie zakończyło się tragicznie.

W tym nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele 20 placówek oświatowych Jeleniej Góry ( zabrakło delegacji tylko z trzech szkół), co świadczy o tym, że dyrekcje i nauczyciele przykładają dużą wagę do tego, by pamięć o ich poprzednikach trwała i by trwała modlitwa w ich intencji.

Wspaniałą oprawę muzyczną przygotowała katechetka SP 10 Anna Pierunek, której w prowadzeniu śpiewu pomagały uczennice i ks. Mateusz Kopania Dzięki niej każdy uczestnik spotkania dostał śpiewnik, który ułatwił wspólny śpiew. A trzeba przyznać, że w tym roku uczestnicy bardzo dużo i chętnie modlili się śpiewem pieśni.

Po zakończonej modlitwie przedstawiciele niektórych szkół udali się na grób jednego z nauczycieli swojej szkoły i zapalili na nim znicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group