Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5832
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Moc turystycznych wrażeń na Tourtec 2012

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Sobota, 5 maja 2012, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Około 160 wystawców przyjedzie na jeleniogórski Plac Ratuszowy na XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec, które odbędą się w dniach 11 i 12 maja br. Oprócz ofert turystycznych i prezentacji wyrobów regionalnych zaplanowano również koncerty, pokazy, konkursy i seminaria.

- Co roku mamy coraz więcej wystawców zarówno z różnych polskich regionów, jak i z zagranicy. W ubiegłym roku było ich około 114, dzisiaj mamy zgłoszonych aż 160, więc jest to dla nas ogromny sukces. Będą stoiska Ziemi Lubuskiej, Zielonej Góry, Legnicy, Białegostoku, Rewala, Gryfic, Wrocławia czy z opolskiego. Pojawią się także wystawcy z Czech, Niemiec, Holandii, Belgii i Słowacji – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi Turystyczne Tourtec rozpoczną się 11 maja o godz. 10.00 występem zespołów: „Karkonosze” z Mysłakowic oraz „Kalinka” z Załuk (powiat białostocki). Uroczyste otwarcie XIV Międzynarodowych Targów Tourtec 2012 zaplanowano na godz. 11.00. Pół godziny później razem wystąpią: zespół „Kreuzschuher Kerwasmusik” z Niemiec oraz „Karkonosze”. O godz. 12.00 odbędzie się występ dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 z Piechowic oraz z „Dwójki” z Jeleniej Góry. O godz. 13.30 wystąpi regionalny zespół folklorystyczny „Porębianie” ze Szklarskiej Poręby, a tuż po nim ponownie zagra „Kalinka”. Na godz. 14.30 planowano występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim, a tuż po nich występ zespołu perkusyjnego ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry. Goście z Niemiec, czyli zespół „Kreuzschuher Kerwasmusick” wystąpią o godz. 15.30, później odbędzie się pokaz tańca uczniów ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”, występ Rudawian z Janowic Wielkich i Kowarskiej Orkiestry Dętej. Nie zabraknie konkursów dla publiczności związanych z wiedzą o regionie jeleniogórskim i nie tylko.

W sobotę (12 maja) targi rozpoczną się o 10.00 występem zespołu akordeonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. z Jeleniej Góry. Później zagra zespół „Kalinka”. Tradycyjnie odbędzie się pokaz aikido Jeleniogórskiego Klubu Aikido Wojciecha Głogowskiego. Od 11.30 będą występowały takie zespoły jak: „Szklarki”, „s-POK-oo” i „Kolorowe nutki” z Piechowic, „Kreuzschuher Kerwasmusik”, „Dance Studio EMOTION”, Szkoła Tańca Nowoczesnego Gregory i zespół „TIRIBA” ze Szklarskiej Poręby. O godz. 15.00 będzie można zobaczyć pokaz tańca orientalnego i flamenco Szkoły Tańca „Tierra Flamenco” z Jeleniej Góry oraz pokazy cyrkowe – Cyrkland z Miłkowa.

- Imprezą towarzyszącą zorganizowaną wspólnie z Książnicą Karkonoską jest „Ogólnopolska giełda wydawnictw i prasy turystycznej”, do której zgłosiło się dziewięć polskich wydawnictw – dodaje Wiesław Dzierzba.

Ponadto w piątek o godz. 12.00 w Ratuszu zaplanowano posiedzenie zarządów Dolnośląskiej Izby Turystyki i Izby Turystyki RP, a w sobotę na godz. 10.00 w Książnicy Karkonoskiej Ogólnopolskie Seminarium Krajoznawcze „Mijające Krajobrazy Ziemi Jeleniogórskiej 2012”, zorganizowane przez Komisję Krajoznawczą Zarządu Głównego PTTK oraz Komisję Krajoznawczą Oddziału „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Wstęp jest wolny.

Podczas seminarium zostaną poruszone takie tematy jak: „Willa Łąkowy Kamień jako medium kultury wczoraj i dziś”, „Western City i Symboliczny Cmentarz w krajobrazie Karkonoszy”, „100 lat muzeum w Jeleniej Górze”, „Szkolnictwo wojskowe w Jeleniej Górze”, „Zniszczenia, problemy i sukcesy w przywracaniu do stanu użyteczności pałaców i parków w Kotlinie Jeleniogórskiej po 1945 roku”, „Jelenia Góra ma rynek czy plac Ratuszowy”, „Przemiany ulicy Bankowej od XIX wieku do współczesności”, „Zmiany w wyglądzie jeleniogórskich obiektów na podstawie przedwojennych widokówek”. W przerwie wystąpi natomiast zespół „Jeleniogórzanie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~ 5-05-2012 12:55
Pewnie zaraz odezwą sie wieczni malkontenci i życiowi nieudacznicy w rodzaju Marcina Kaflika ze stowarzyszenia cieplickiego narzekając, że targi złe ,mało wystawców i w ogóle be bo nic się nie dzieje,a oni zrobiliby to lepiej. Wspaniała impreza, którą polecam wszystkim zainteresowanym turystyka i atrakcjami z bliższej i dalszej okolicy.Warto dodać że nasze targi są większe niż te we Wrocławiu (tam było ok.150 wystawców ) a przy tym wszystko za darmo,nie trzeba kupować biletów wstepu tak, jak na inne targi!!
~### 5-05-2012 13:35
ciekawe czy miasto oczyści ulice jak na razie miasto nie ma pieniędzy na utrzymanie czystości ulice chodniki syf totalny .MPGK sprzątało było żle teraz prawie nie zamiata bo są ograniczenia .za komuny miasto na 1i 3 maja lśniło czystością a teraz demokracja kto chce śmiecie wyrzuca gdzie popadnie
~ 5-05-2012 14:17
Skoro impreza jest współfinansowana ze środków unijnych to musi być za darmo i nikt nikomu nie robi tutaj żadnych uprzejmości.
~kafilk 5-05-2012 14:43
marcin Kaflik...trzymajcie mnie hehe
~Nostradamus 5-05-2012 15:32
Pralnia kasy.
~telewidz 5-05-2012 15:55
A po co tu przyjeżdżać, skoro nawet w spocie reklamującym Dolny Śląsk o Karkonoszach i regionie głucho. Niech lepiej szef promocji powiatu i jednocześnie wiceprezes DOT Wiesław Dzierzba publicznie wyjaśni brak w kampanii promocyjnej ważnego elementu oferty turystycznej naszego województwa - w końcu specjalista
~Prawda 5-05-2012 16:01
A więc turyści się zwalili. Chcieli zwiedzać, oglądać, chodzić po górach, bo turyści tak mają. I tak jednych wysłałem do Domu Hauptmanna w Jagniądkowie - szukali i szukali, aż dopiero krótko przed 17 znaleźli no i od drzwi się odbili, bo muzeum, wzorem urzędów o 17.00 zamyka. Sezon jest, czy sezonu nie ma - o 17.00 urzędnik muzealny musi do domu.http://kucharski.j...4.pl/?txt=353 Inni wędrówkę pieszą odbyć chcieli. Zaproponowałem jako punkt startowy też Jagniądków - i co? Ano relacjonowali, że dzikim szlakiem się w las udać musieli, bo ani jednej strzałki, gdzie oznakowane szlaki się zaczynają nie znaleźli. Inni chcieli, w swojej bezczelności, wjechać na Śnieżkę - po 1,5 godziny czekania w kolejce do wyciągu - zrezygnowali. Jeszcze inni chcieli zanurzyć się w uciechach Jelenia Góra by ni
~123 5-05-2012 17:39
JELENIA GORA TO BIEDRONKOWO-GALERNIANY PADÓŁ,POLSKA MA WIECEJ CIEKAWYCH MIEJSC NIZ SYFIASTA JELENIA GORA
~Jeloneczka 5-05-2012 19:32
Do 05-05-2012 14:17 | ~ ... zastanów się co piszesz!!! ~telewidz - Karkonosze najwyraźniej nie leżą na Dolnym Śląsku... i bardzo dobrze ;P
~Nostradamus 5-05-2012 19:36
Karkonosze są w Czechach, na dolnym śląsku jest tylko Hotel Karkonosze.
~do Prawda 5-05-2012 20:18
Bo ty nie trafiłeś na turystów, tylko na zwyczajne c...y. Dom Hauptmanna w Jagniątkowie da się znaleźć bez problemu, widać go przecież z głównej drogi. Szlaki w Karkonoszach też są bardzo dobrze oznakowane, w tym wszystkie wychodzące z Jagniątkowa. No ale jak pewnie tak jak 90% "turystów" nie kupili nawet mapy, to czemu tu sie dziwić? Na Śnieżkę to chyba z Pecu jechali, bo z Karpacza da się wjechać tylko na Kopę. Przez te 1,5 godz. z powodzeniem weszliby na piechotę, a oni, biedactwa, nastali się i zawrócili do domu... Życiowe ofermy, a nie żadni turyści, a tacy jak wiadomo zawsze mają pod górkę.
~avo 5-05-2012 21:19
Czy , nie mozna pokazac zdjecia innego zespolu folklorystycznego z tego regionu , jak tylko ROZDARTE KARKONOSZE ??????? Z tego ,co wymieniacie sa tez ciekawe zespoly . Pokazcie JE @@@@@
~Orka 5-05-2012 23:07
Ciekawe, kto w tym roku będzie reprezentować Jelenią Górę. Mamy skrytą nadzieję, że nie ta pani, która kieruje citikiem. Ona tam jest zbędna, nie chcemy jej oglądać, niech siedzi u siebie, bo odstraszy turystów swoja aparycją. Nasze dziewczyny z Urzędu Miasta mają klasę.
~kowarzanka 6-05-2012 10:16
A całe zaśmiecone i nie uporządkowane po zimie Kowary, to też reklama naszego powiatu- panie Starosto Włodyga ? Czy warto promować miasto walczące o tytuł najbardziej zaśmieconego na Dolnym Śląsku?
~Jeloneczka 6-05-2012 11:27
~kowarzanko, naśmieciłaś to posprzątaj! I nie śmieć tutaj! ;>
~Marcin73 6-05-2012 12:35
"Pażywiom - uwidim" - jak mawiają bracia ze wschodu. Promocja Jeleniej Góry leży i kropka. Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik, Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
~Krzysiek 55 6-05-2012 13:15
Film promocyjny Jeleniej Góry towarzystwa Izersko-Karkonoskiego. Serdecznie zapraszam na piesze wędrówki po Jeleniogórskich Karkonoszach. http://youtu.be/PhfmJnAzvEs
~Anna z Cieplic 6-05-2012 14:27
Panie Marcin Kaflik, a co pan zrobił dla promocji Jeleniej Góry,poza wypisywaniem paszkwili w internecie na temat naszego miasta? małych ludzi poznać po tym,że sami nic nie robią i krytykują tych,którzy próbują coś zrobić dla naszego miasta. Frustracja i zawiść całkiem przesłoniły panu rozum,wstydzę się że ktoś taki jak pan samozwańczo reprezentuje moją dzielnicę.
~ 6-05-2012 16:54
Owszem, okolice przepiekne. Tylko ze promocje okolicy to nie tylko opowiadania o gorach i historii regionu. To takze turystyka zagraniczna, a ona kuleje. W wielu hotelach jeleniogorskich obsluga nie mowi ani po angielsku, ani po niemiecku.Spotykam to juz rzadkie w UE zjawisko kazdym razem, gdy przyjezdzam ze znajomymi zza granicy do Jeleniej i musze sie dwoic i troic tlumaczac ciagle cos tam komus, bo wymalowane panienki z recepcji ani be ani me.A ceny rosna.....
~do 16:54 6-05-2012 20:22
Pojedź sobie do Niemiec albo Czech, a jeszcze mniej znajdziesz osób, które mówią po polsku. Więc nie narzekaj, marudo.
~ 6-05-2012 21:14
pracy chcemy a nie turystyki która daję prace tylko garstce ludzi i tylko w branży turystycznej
~do 16:54 7-05-2012 7:21
Nie wierzę, że jakikolwiek hotel pozwoli sobie na zatrudnienie recepcjonistki bez znajomości języka angielskiego. Być może korzystasz z usług pensjonatów, pokoi gościnnych, domów wczasowych itp. Jeśli jest tak, jak piszesz - podaj nazwę hotelu.
~Deutschland über alles 7-05-2012 14:16
Bo to Polska jest, a nie Generalne Gubernatorstwo, ani jakies terytorium zalezne od krolewny angielskiej, zeby ludzie musieli po niemiecku czy angielsku odpowiadac na pytania. W Polsce mowimy w jezyku polskim, bo jestesmy Polakami dumnymi ze swego jezyka i nie bedzie Niemiec, troll jeden, plul nam w twarz ni recepcjonistek w hotelach nam germanil. Do Austrii jechac, tam po niemiecku se trollu pogadasz!!
~Jeloneczka 7-05-2012 20:15
Ale jesteście śmieszni co-niektórzy ;P :))))))))
~ 7-05-2012 20:43
Mini...mini...opera-mozdzek...miedzynarodowym jezykiem hotelarskim jest jezyk angielski. I w hotelu Pod Rozami (Cieplice) ani w hotelu Jelonek, tudziez w Hotelu Feniks nikt ani be ani me po angielsku. Po niemiecku nikt sie nie wysilal, bo to sa akurat Holendrzy, z ktorymi podrozuje.Ktos z godz. 07:21 nie wierzy- a jednak. Z Pod Rozami przenieslismy sie do Hotelu Caspar, gdzie przemily i bardzo przystojny recepcjonista mowil biegle po angielsku.Opera mini mozdzek- chwaliles sie gdzies tam, ze nie mieszkasz juz w Polsce. Jesli tak jest, to dziwia mnie twoje zasciankowe teksty.Powodzenia w podrozach po swiecie po polsku.Ja tez jestem dumna, ze mowie i pisze po polsku. Ale w dalekim swiecie na tym nie pojedziesz....
~ 7-05-2012 21:00
Mini opera mözdzek- jedz do Barcelony, Paryza albo Berlina i zamow w hotelu na sniadanie jajko na miekko i popros o dodatkowy recznik. Zapytaj o silownie, saune, a potem popros o budzenie na 07:30. Aha, i powiedz jeszcze, ze pijesz mleko do kawy ale tylko takie bez laktozy, bo nie tolerujesz....I to wszystko czysta polszczyzna. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...aaaaaaa...ze nie jezdzisz po swiecie? a to dlatego masz takie biedne wpisy? oj, chlopie, ze ty sam siebie jeszcze mozesz czytac nie szarpiac sie ze zlosci za wlosy....
~Trollu bez mózgu 8-05-2012 14:33
Czy ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć tego, co czytasz?? Dziwne... Dobrze, że ja prawdziwy Polak, bo jeszcze by mnie współczucie dla ciebie naszło... Ale na szczęście Polacy nie umieją współczuć... Mówisz, do Barcelony mam jechać, do hotelu i po polsku z Hiszpanani gadać?? Oj, ty bedna nieszczęśliwa... No ale tak, skoro Niemiec w Polsce chce rozmawiać z Polakiem po niemiecku, to ty, jako volksdeutsch, rozumujesz, że Polak z Hiszpanem powinien w Hiszpanii rozmawiać po polsku... Wszystko normalne!!
~ZAWSZE NIECH BĘDZIE POLSKA 8-05-2012 14:50
Nie pijam mleka do kawy, ale zdarza mi się pijać kawę z mlekiem. Mleko zaś pijam od krowy, a nie znam krowy, produkującej mleko bez laktozy, ani kur, robiących jajka bez cholesterolu... Jeśli gdzieś w Niemczech takie są, to bierzcie i jedzcie z tego wszyscy... Ja wolę naturalne pokarmy. Bo z Marciszowa jestem, a wieśniactwo zobowiązuje!!
~ 8-05-2012 18:07
Glupi jestes jak but z lewej nogi. Co 4 czlowiek nie trawi laktozy i nie moze pic mleka takiego z laktoza...to po pierwsze. A po drugie przylapalam cie na niekonsekwencji myslowej. Czyli co? jestes w Paryzu= mowisz po francusku, jedziesz do Barcelony po hiszpansku a we Wiedniu zamawiasz kolácje po niemiecku? Niezly z ciebie poliglota, fiu...fiu...fiu...A w Polsce po polsku, bo...Polska dla Polakow. Podziwiam znajomosc jezykow.W tym ukladuzie swiata racja, po co ci angielsi jako miedzynarodowy jezyk i po co w polskich hotelach maja znac ten jezyk, jak Polska dla Polakow?
~ 8-05-2012 18:15
"Bo to Polska jest, a nie Generalne Gubernatorstwo, ani jakies terytorium zalezne od krolewny angielskiej, zeby ludzie musieli po niemiecku czy angielsku odpowiadac na pytania. W Polsce mowimy w jezyku polskim," ...ha ha ha he he he...napisal mini opera mözdzek...w Niemczech po niemiecku a w Tokio po japonsku. Budapeszt zwiedzamy po wegiersku. I swiat ZWIEDZONY INACZEJ........................he he he he...napisal polski turysta opera mini-mözdzek. Ptasi.
~Ídíötä pölški pölíglö 8-05-2012 19:21
Bo to Polska właśnie!! I w Polsce nawet piszemy w języku polskim, dokładając do literek różne kreseczki, kropeczki i ogonki, żeby to jakoś wyglądało. A jeśli ktoś tego nie umie, niech spada stąd, bo tu nie miejsce na pisanie o mózgu przy użyciu jakichś dziwnych znaków typu: ö. Więc trollu niemiecki, jak nie potrafisz na swym niemieckim komputerze pisać po polsku, to wynocha z polskiego portalu. Polska dla polaków!! I nie mów tylko, że w twoim komputerze nie ma miejsca na polskie litery, bo skoro w moim są niemieckie, to w twoim powinny być polskie...
~ 9-05-2012 8:04
Twoj wpis swiadczy tylko i wylacznie o tobie. Ze ty nie udzielasz sie na zagranicznych portalach jest dla mnie jasne jak slonce- bo i po jakiemu masz am pisac? Po polsku ? ja lubie sobie podczytac i popisac tu i owdzie i bede pisac na Jelonce az do usranej smierci. I ty ptasi mozdzku mi tego nie zabronisz, bo masz guziczek do powiedzenia. Sam widzisz, ze bledow nie robie, a to jest najwazniejsze. Zal ci dupke sciska i rozdajesz ciosy...Gdy koncza ci sie argumenty na temat- zaczynasz charkac na lewo i na prawo i ciagle ta sama nacjonalistyczna spiewka- Polska dla Polakow itp. Zalosny jestes. Maluczki.
~ 9-05-2012 13:11
Polska dla Polakow? a czemu w niej nie siedzimy, tylko walesamy sie po calym swiecie? coz to za niekonsekwencja myslowa! Według danych szacunkowych poza terytorium Polski mieszka do 21 milionów Polaków i osób pochodzenia polskiego .
~Żałosny seksy mözdzek 9-05-2012 17:10
Polska dla Polaków!! Ziemia dla ziemniaków!! Księżyc dla księży!! Dla trolli portale!! A ludziom wystarczy rozum...
~ 9-05-2012 20:10
Mini mozdzek- masz super argumenty. Zaczynasz szczekac, jak wsciekly piesek.Rozum????? o czym ty piszesz? to nie jest nawet rozumek. Oj ty biedaku....
Vikusia z Niemiec 10-05-2012 12:59
Myślicie, że bycie trollem internetowym to bułka z masłem? Mylicie się. To ciężka praca i zmaganie się z ciągłymi przeciwnościami. To ogromny trud i walka z wiatrakami – niezrozumieniem, napiętnowaniem i wrogością.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group