Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5248
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Moc turystycznych wrażeń na Tourtec 2012

Sobota, 5 maja 2012, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Moc turystycznych wrażeń na Tourtec 2012
Fot. Archiwum
Około 160 wystawców przyjedzie na jeleniogórski Plac Ratuszowy na XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec, które odbędą się w dniach 11 i 12 maja br. Oprócz ofert turystycznych i prezentacji wyrobów regionalnych zaplanowano również koncerty, pokazy, konkursy i seminaria.

- Co roku mamy coraz więcej wystawców zarówno z różnych polskich regionów, jak i z zagranicy. W ubiegłym roku było ich około 114, dzisiaj mamy zgłoszonych aż 160, więc jest to dla nas ogromny sukces. Będą stoiska Ziemi Lubuskiej, Zielonej Góry, Legnicy, Białegostoku, Rewala, Gryfic, Wrocławia czy z opolskiego. Pojawią się także wystawcy z Czech, Niemiec, Holandii, Belgii i Słowacji – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Targi Turystyczne Tourtec rozpoczną się 11 maja o godz. 10.00 występem zespołów: „Karkonosze” z Mysłakowic oraz „Kalinka” z Załuk (powiat białostocki). Uroczyste otwarcie XIV Międzynarodowych Targów Tourtec 2012 zaplanowano na godz. 11.00. Pół godziny później razem wystąpią: zespół „Kreuzschuher Kerwasmusik” z Niemiec oraz „Karkonosze”. O godz. 12.00 odbędzie się występ dzieci z Przedszkola nr 1 i 2 z Piechowic oraz z „Dwójki” z Jeleniej Góry. O godz. 13.30 wystąpi regionalny zespół folklorystyczny „Porębianie” ze Szklarskiej Poręby, a tuż po nim ponownie zagra „Kalinka”. Na godz. 14.30 planowano występ chóru ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim, a tuż po nich występ zespołu perkusyjnego ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Jeleniej Góry. Goście z Niemiec, czyli zespół „Kreuzschuher Kerwasmusick” wystąpią o godz. 15.30, później odbędzie się pokaz tańca uczniów ze Szkoły Tańca „Kurzak i Zamorski”, występ Rudawian z Janowic Wielkich i Kowarskiej Orkiestry Dętej. Nie zabraknie konkursów dla publiczności związanych z wiedzą o regionie jeleniogórskim i nie tylko.

W sobotę (12 maja) targi rozpoczną się o 10.00 występem zespołu akordeonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. z Jeleniej Góry. Później zagra zespół „Kalinka”. Tradycyjnie odbędzie się pokaz aikido Jeleniogórskiego Klubu Aikido Wojciecha Głogowskiego. Od 11.30 będą występowały takie zespoły jak: „Szklarki”, „s-POK-oo” i „Kolorowe nutki” z Piechowic, „Kreuzschuher Kerwasmusik”, „Dance Studio EMOTION”, Szkoła Tańca Nowoczesnego Gregory i zespół „TIRIBA” ze Szklarskiej Poręby. O godz. 15.00 będzie można zobaczyć pokaz tańca orientalnego i flamenco Szkoły Tańca „Tierra Flamenco” z Jeleniej Góry oraz pokazy cyrkowe – Cyrkland z Miłkowa.

- Imprezą towarzyszącą zorganizowaną wspólnie z Książnicą Karkonoską jest „Ogólnopolska giełda wydawnictw i prasy turystycznej”, do której zgłosiło się dziewięć polskich wydawnictw – dodaje Wiesław Dzierzba.

Ponadto w piątek o godz. 12.00 w Ratuszu zaplanowano posiedzenie zarządów Dolnośląskiej Izby Turystyki i Izby Turystyki RP, a w sobotę na godz. 10.00 w Książnicy Karkonoskiej Ogólnopolskie Seminarium Krajoznawcze „Mijające Krajobrazy Ziemi Jeleniogórskiej 2012”, zorganizowane przez Komisję Krajoznawczą Zarządu Głównego PTTK oraz Komisję Krajoznawczą Oddziału „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Wstęp jest wolny.

Podczas seminarium zostaną poruszone takie tematy jak: „Willa Łąkowy Kamień jako medium kultury wczoraj i dziś”, „Western City i Symboliczny Cmentarz w krajobrazie Karkonoszy”, „100 lat muzeum w Jeleniej Górze”, „Szkolnictwo wojskowe w Jeleniej Górze”, „Zniszczenia, problemy i sukcesy w przywracaniu do stanu użyteczności pałaców i parków w Kotlinie Jeleniogórskiej po 1945 roku”, „Jelenia Góra ma rynek czy plac Ratuszowy”, „Przemiany ulicy Bankowej od XIX wieku do współczesności”, „Zmiany w wyglądzie jeleniogórskich obiektów na podstawie przedwojennych widokówek”. W przerwie wystąpi natomiast zespół „Jeleniogórzanie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group