Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5557
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Moc dobra pod Śnieżką

Niedziela, 1 lipca 2018, 7:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2018, 10:09
Autor: WAC
Karpacz: Moc dobra pod Śnieżką
Fot. WAC
Wielu pozytywnych doznań dla małych i dużych dostarczył I Festiwal Dobra, który odbył się w sobotę (30.06) na stoku Winterpol. Organizatorzy to Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" i Urząd Miejski w Karpaczu.

Na czas imprezy odbywającej się pod hasłem „Łączy nas Dobro”, stok został podzielony na strefy dobra.

W Strefie Dobrego Smaku Katarzyna Gubała, blogerka, propagatorka zdrowego żywienia, autorka książki pt. „Warzywa górą! Od korzeni po liście ”wyczarowywała dla gości festiwalowych roślinne pyszności. Pokaz kulinarny wraz z degustacją towarzyszył prezentacjom znakomitych dolnośląskich przysmaków: słodkościom ze świebodzickiej „Śnieżki”, kiszonkom z Gospodarstwa Rolnego M. Sznajder z Doliny Baryczy, naturalnym sokom z Tłoczni – Choczni czy mistrzowskim wypiekom z piekarni Krajewscy „Złoto Nadodrza”. Wszystkie te dobre smaki otoczone były wonnymi ziołami z firmy „Baziółka”.

W Strefie Dobrej Aktywności królował ruch pod wodzą „Wrocławskich Kosynierów”, czyli zespołu sześciokrotnego mistrza Polskiej Ligi Lacrosse. Goście festiwalowi mogli pod ich okiem poznać tajniki gry zespołowej pochodzenia indiańskiego, której zasady ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie, gdzie uznano ją za sport narodowy.

W Strefie Dobrego Słowa wrocławska poetka, bajkopisarka Wiesława Kucięba zapraszała dzieci na specjalne warsztaty z Ekoludkiem. W tej strefie można było nabyć książki wrocławskich autorek: Julii Różewicz oraz Agnieszki Wolny – Hamkało, poetki, krytyczki literackiej i publicystki.

Na pamiątkę Festiwalu Dobra każdy mógł zabrać do domu wychodowane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu sadzonki rosiczki będące symbolem pracy Hospicjum „Formuła Dobra” na rzecz jego podopiecznych i ich rodzin.

Gościem specjalnym Festiwalu Dobra był Jose Torres & Havana Dreams. Muzyk rodem z Kuby zaprosił wszystkich, w rytmie gorącej latynoskiej muzyki, w podróż do ciepłych krajów. Mimo nie najcieplejszej aury, przez moment można było poczuć się w Karpaczu jak na ulicach Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawiają cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski. Wcześniej na scenie można było zobaczyć pokaz pt. „Filharmonia” w wykonaniu niesłyszącego mima Arkadiusza Bazaka z Fundacji FONIS.

Podczas imprezy były zbierane środki na rzecz Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" . Obecnie otacza ono opieką ponad 100 małych pacjentów z Dolnego Śląska.

- Na terenie Dolnego Śląska posiadamy kilka oddziałów, między innymi: we Wrocławiu, Kłodzku, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Zgorzelcu – mówi szef placówki dr Krzysztof Szmyd. - Nasza placówka nie ma charakteru stacjonarnego lecz domowy. Gdziekolwiek, są ciężko chore dzieci, to tam możemy dojechać. Działamy, też w ramach hospicjum prenatalnego, otaczając opieką rodziny w przypadku gdy podczas badań przeprowadzonych w trakcie ciąży okazuje się, że dziecko będzie miało ciężką chorobę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
635
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Magiczny poranek w Kotlinie
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group