Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7259
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc atrakcji w "Dwójce"

Niedziela, 10 czerwca 2018, 19:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Moc atrakcji w "Dwójce"
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jeleniej Górze to kolejna placówka, która wczoraj (9.06) hucznie integrowała się poprzez organizację rodzinnego festynu. Z każdym rokiem impreza rozrasta się, a niewątpliwą atrakcją była profesjonalna scena, na której dzieci i młodzież prezentowały swoje talenty.

W programie festynu znalazły się: występy wokalne, taneczne (m.in. fantastyczni tancerze z „No Name Dance Studio” Marceliny Leśniak), pokazy akrobatyczne, zręcznościowe i instrumentalne. Głodni i spragnieni mogli skorzystać ze stoisk gastronomicznych, gdzie znalazły się m.in. pyszne ciasta i ciasteczka, orzeźwiające napoje, kawa, herbata, czy gofry. Była też „Wiejska Chata” z pajdą ze smalcem i ogórkiem, hot-dogami i kiełbaskami z grilla.

Jak zaznaczali organizatorzy, nabyte kalorie można było spalić z uśmiechem na twarzy, biorąc udział w zawodach sportowych, pokonując tor rowerowy, wyciskając ciężary ze „szkolnymi siłaczami”, doskonaląc celność w rzutach do bramki lub grając w siatkówkę w meczu rodziców i nauczycieli.

Różnorodne talenty, jakie posiada młodzież ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych SP 2 prezentowane były na profesjonalnej scenie, która była nowością podczas festynu rodzinnego w placówce im. Bolesława Chrobrego.

- Mamy tak wielu artystów od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjalnej, że zdecydowaliśmy się na scenę, aby stworzyć im jak najlepsze warunki do prezentacji artystycznych – podkreśliła Beata Kozyra, dyrektor SP 2, która dziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców.

Był też plener artystyczny „Zabierz szkołę na wakacje” z punktem malowania twarzy i tworzenia karykatur. Przygotowano też tor zręcznościowy dla robotów, stanowisko modelarskie i miniturniej szachowy. Harcerze z 38. Drużyny Harcerskiej „Szaniec” z Hufca Karkonoskiego ZHP zadbali o możliwość strzelania do celu z repliki broni ASG, ogromne bańki mydlane i walki na miecze.

- Jak zawsze wielką radość budziły Alpaki – Miki i Klusek, podopieczni Marty Górskiej. Tradycyjnie wielkie emocje wzbudzała coroczna loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W samo południe pojawili się dzielni strażacy, którzy zaprezentowali nowoczesny sprzęt ratowniczy – dodają organizatorzy.
- To jest taki dzień, kiedy wszyscy jesteśmy razem: rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie, absolwenci szkoły i wszyscy bawimy się wyśmienicie – dodała Beata Kozyra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group