Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3724
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mobilizacja policji przed Biegiem Piastów

Czwartek, 5 marca 2009, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Gorąco zapowiadają się nadchodzące dni dla mundurowych, którzy będą pilnowali porządku na drogach w związku ze zbliżającym się XXXIII Biegiem Piastów. Impreza zaczyna się już jutro. Potrwa do niedzieli. Policjanci apelują o porządek i przestrzegają, że chaotycznie zaparkowane auta będą odholowane na koszt ich właściciela.

Tłoczno na parkingach przy trasach biegowych Polany Jakuszyckiej było już wczoraj. Prawdziwy najazd zmotoryzowanych narciarzy z całej Polski i wielu krajów Europy zacznie się jutro. Kulminacją będzie sobotnia impreza główna.

– Policja Jeleniogórska w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

– Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Ponadto informujemy, że samochody pozostawione bezmyślnie, chaotycznie, stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym usuwane będą z drogi na koszt właściciela.

Policja apeluje o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwraca również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy, powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group