Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4011
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mobilizacja policji przed Biegiem Piastów

Wiadomości: REGION
Czwartek, 5 marca 2009, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Gorąco zapowiadają się nadchodzące dni dla mundurowych, którzy będą pilnowali porządku na drogach w związku ze zbliżającym się XXXIII Biegiem Piastów. Impreza zaczyna się już jutro. Potrwa do niedzieli. Policjanci apelują o porządek i przestrzegają, że chaotycznie zaparkowane auta będą odholowane na koszt ich właściciela.

Tłoczno na parkingach przy trasach biegowych Polany Jakuszyckiej było już wczoraj. Prawdziwy najazd zmotoryzowanych narciarzy z całej Polski i wielu krajów Europy zacznie się jutro. Kulminacją będzie sobotnia impreza główna.

– Policja Jeleniogórska w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

– Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Ponadto informujemy, że samochody pozostawione bezmyślnie, chaotycznie, stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym usuwane będą z drogi na koszt właściciela.

Policja apeluje o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwraca również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy, powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

diablica 5-03-2009 9:49
dobrze dobrze niech się w końcu troszku poruszają:))
~yogi 5-03-2009 9:50
a co na to cietrzewie z Cichej Równi ?
~Lodowy saper 5-03-2009 10:05
Już widzę tą organizację dojazdu i mozliwości zaparkowania gdziekolwiek, to nie Austria czy Wiochy , że powierzchni plaskich maja mniej jak w Jakuszycach , ale z parkowaniem nie ma problemów w Alpach.. Ciekawe czy przygotowano sie organizacyjnie na najazd zlodzieji różnych specjalizacji . Należy wziąć to pod uwagę , bo to przeciez Polska.
rymcycymcy 5-03-2009 11:47
Policja trenowała przecież na snowbordzie ...nie będzie więc problemu z pilnowaniem prędkości biegaczy ;)
~nino 5-03-2009 23:26
" posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki " - przecież to jedno i to samo tyko jedni pionkują w jednym miejscu a drudzy wożą się w jedną i drugą stronę

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group