Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5499
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów/region: Młodzieżowe schronisko w Staniszowie już otwarte

Sobota, 18 czerwca 2011, 9:19
Aktualizacja: 9:51
Autor: Agrafka
Staniszów/region: Młodzieżowe schronisko  w Staniszowie już otwarte
Fot. Agrafka
Wczoraj w Staniszowie oficjalnie otwarto Młodzieżowe Schronisko Turystyczne, które znajduje się w budynku dawnej szkoły. Mieści się ono u podnóża malowniczej góry Witosza. Koszt jego odrestaurowania i wyposażenia wyniósł 1, 2 mln zł.

Budynek przygotowany jest już do przyjęcia młodzieży. Znajduje się w nim 40 miejsc noclegowych, a także zaplecze sanitarne i kuchenne.

- Jest to wielki sukces dla gminy. Było ogromne zapotrzebowanie na stworzenie takiego miejsca, które będzie służyć młodzieży i zorganizowanym wycieczkom dzieci – powiedział Marek Piwowarski, zastępca wójta gminy Podgórzyn.

U podnóża góry Witosza w Staniszowie mieściła się niegdyś szkoła podstawowa. Sam obiekt został wybudowany w 1908 roku. – Budynek ten był długo nieczynny i bardzo zniszczony, ale dzięki wsparciu Unii Europejskiej z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, udało się zmienić jego funkcję. Chcemy w ten sposób przyciągnąć większą liczbę turystów, tym bardziej, że noclegi nie będą drogie, więc mam nadzieję, że schronisko będzie tętnić życiem – podkreśla Anna Latto, wójt gminy Podgórzyn.

Koszt noclegu w pensjonacie to wydatek rzędu 40-50 zł. W schronisku ma być o połowę taniej.
Po poświęceniu obiektu, oficjalnym przecięciu wstęgi i obejrzeniu wnętrza schroniska, Dziecięca Grupa Cyrkowa ze Szkoły Podstawowej z Podgórzyna zaprezentowała swoje umiejętności. Były zarówno pokazy żonglerki, jak i gimnastyki artystycznej.

Podczas przemówienia, starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga, zapowiedział remont drogi łączącej Staniszów z Sosnówką, który ma być zrealizowany jeszcze w tym roku. Obecnie droga ta jest w fatalnym stanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group