Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6005
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Młodzież z Chojnika walczyła w Krakowie

Piątek, 14 maja 2010, 14:14
Aktualizacja: Sobota, 15 maja 2010, 12:39
Autor: Chojnik
Kraków: Młodzież z Chojnika walczyła w Krakowie
Fot. Archiwum klubu
Młodzi piłkarze Chojnika Jelenia Góra wzięli udział w krakowskim turnieju Galeco Cup, na którym zmierzyli się z najlepszymi zespołami z kraju oraz zaproszonymi gośćmi z zagranicy.

Podopieczni Artura Sety z rocznika 2001 i Dariusza Michałka z rocznika 1999 byli uczestnikami turnieju Galeco Cup w Krakowie, który odbył ‚się ™na obiektach J&J Skotniki. W zawodach zagrało 40 zespołów z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy.

Co prawda młodzi zawodnicy Chojnika nie zajęli wysokich miejsc - drużyna z rocznika 1999 była jedenasta, a z rocznika 2001 dziesiąta- trenerzy są jednak bardzo zadowoleni z postawy swoich podopiecznych, którzy w pierwszej kolejności musieli pokonać‡ największych rywali jakimi okazały się ™stres i emocje. Młodzi piłkarze Chojnika po raz pierwszy uczestniczyli w tak dużej imprezie. Podczas turnieju wśród gości pojawili się Mirosław Szymkowiak oraz Radosław Sobolewski.

Pierwszego dnia w fazie grupowej w decydującym meczu o wyjściu z grupy podopieczni Artura Sety ulegli nieznacznie w ostatnich sekundach Wiśle Kraków 2:3, a zawodnicy Dariusza Michałka w meczu tej samej rangi doznali porażki z Cracovią Kraków 0:3. Drugiego dnia zawodów obydwa zespoły pokazały swoim trenerom, że wolne od stresu potrafią …świetnie grać, dzielnie walczyć i wygrywać.

W rywalizacji drużyn z rocznika 2001 pierwsze miejsce w turnieju wywalczył Motor Lublin, a Raków Częstochowa okazał się najlepszy wśród zespołów z rocznika 1999. Częstochowianie w fazie grupowej wygrali z podopiecznymi Dariusz Michałka 3:2 po golu samobójczym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych zawodników. Pokazali się z bardzo dobrej strony, dali nam wiele radości i utwierdzili nas, że w tak małym klubie jak Chojnik Jelenia Góra warto pracować z tak wspaniałą młodzieżą. Wiemy, że trzeba jeździć na duże imprezy, które zaowocują za parę lat, wzmocnią nasze zespoły i naszych zawodników. Warto dodać, że po pierwszym dniu turnieju wiele zespołów zaprosiło nas na imprezy podobnej rangi, w których na pewno wystąpimy. Największym sukcesem dla Chojnika jest deklaracja właścicieli firmy Mar-Mat, którzy byli z nami w Krakowie. Pani Jadwiga Szymańska i Pan Dario Maran zadeklarowali, że będą wspierać zapał ‚i solidną… pracę Artura Sety i Dariusz Michałka – mówili po turnieju działacze klubu.

Skład Chojnika, rocznik 2001: Karol Gaździński, Szymon Sołtysiak, Bartosz Dulny, Kamil Rosiński, Marcel Rosiński, Michał Pakosz, Bartosz Majka, Dawid Kowalski, Tristan Dekurniewicz, Olaf Olszewski, Filip Samek, Kacper Tomaszewski.

Skład Chojnika, rocznik 1999: Pietruczuk Filip, Banaś Dominik, Grabke Hubert, Mężyk Łukasz, Zaleszczyk Norbert, Łyczak Benjamin, Kaczmarczyk Gabriel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
202
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group