Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7654
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież z Bursy Szkolnej w czynie społecznym

Czwartek, 26 października 2017, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2017, 5:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież z Bursy Szkolnej w czynie społecznym
Fot. Przemek Kaczałko
Od dziewięciu lat Dorota Mazur z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze bez problemu znajduje chętną młodzież, która w tygodniu przed Dniem Wszystkich Świętych chce zrobić coś więcej, niż tylko zapalić znicz na opuszczonym grobie. Podobnie jest w tym roku. Młodzi ludzie zbierają liście, stawiają na grobach krzyże, tam gdzie widać, że od lat nikt nie przychodzi.

- Chyba nie ma nic lepszego niż taka praca i chwila zadumy. Na tym cmentarzu dziecięcym jest dużo grobów zaniedbanych i myślę, że rodzice tych dzieci już nie żyją – powiedziała Dorota Mazur, która wyznała, że od ponad 30 lat przychodziła na grób swojego brata i zawsze sprzątała też okoliczne groby - stąd pomysł i zaangażowanie młodzieży do sprzątania na cmentarzu. - Tam gdzie krzyże są zbutwiałe, wymieniamy je na nowe, wykonane przez pana Jerzego z Kółkiem Majsterkowicza w Bursie Szkolnej Nr 1 – dodała wicedyrektor placówki przy ul. Kilińskiego.

Młodzież chętnie garnie się do prac społecznych przełamując stereotyp, że w dzisiejszych czasach nie stać ich na takie czyny. - Rodzin tych dzieci może już nie być na tym świecie, a my robimy to z własnej woli i dzięki temu czujemy się lepiej. Dla nas to niewiele, a możemy zrobić coś dobrego - powiedziała Gabriela Bigos, która przyznała, że w trakcie prac porządkowych spotyka się z pytaniami ludzi, czy ktoś im za to płaci, co dobitnie pokazuje, że nie jest to naturalne zjawisko w naszych czasach. - Każdy myśli, że jesteśmy chuliganami, a my potrafimy też czynić dobre rzeczy – przekonuje Gabrysia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group