Czytających: 11257

Jelenia Góra: Młodzież Karkonoszy w kolejnej rundzie

Środa, 5 września 2018, 16:12
Aktualizacja: 16:14
W II rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra juniorzy starsi Karkonoszy pewnie pokonali seniorów z KS Maciejowa (lider klasy B) 4:0. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie meczu rozegranego na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Jeleniogórskie derby pomiędzy juniorami starszymi Karkonoszy a seniorami z KS Maciejowa w pierwszej połowie pokazały, że więcej szybkości i techniki mają w nogach nominalni gospodarze, ale efektów brakowych w tej części gry nie było. Sytuacja zmieniła się, gdy w 57. minucie wynik otworzył Kacper Gęślak. Na kolejne ciosy nie trzeba było długo czekać - w 63. minucie Makuchowski podwyższył na 2:0 i co ciekawe, w kolejnej akcji po wznowieniu gry ten sam zawodnik pokonał Krajewskiego po raz drugi. Śmiało można zaznaczyć, że pomiędzy dwoma golami zawodnika Karkonoszy minęło mniej niż 60 sekund, jednak sędziowie odnotowali bramki minutę po minucie. Wynik na 4:0 ustalił Kacper Gęślak, który z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki po tym jak Makuchowski minął golkipera gości i wyłożył futbolówkę naszemu napastnikowi. W końcówce meczu Karkonosze miały jeszcze okazje do podwyższenia rezultatu, ale też ekipa z Maciejowej szukała swoich szans. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Karkonosze Jelenia Góra (js) - KS Maciejowa 4:0 (0:0)
Karkonosze: Marceniuk (80' Lis) - Orzeszko (70' Dzedzej), Proietti, Jaworski (46' Makuchowski), Owsiejewicz, Uroda (65' Martyniak), Kaziemko, Ulanowski, Marciniak (55' Pakosz), Podgórski, Gęślak.
KSM: Krajewski - Mróz, Sławski, Ziobro, Wieczorkiewicz, Gil, Figueras, Banacki, Martyniak (46' Orłowski), Szczotka (60' Gdeczyk), Stanisławski (60' Wrotecki).
Widzów: 50.

W środę (5.09) kolejne mecze Pucharu Polski. O godz. 17:00 na stadionie przy ul. Złotniczej juniorzy młodsi Karkonoszy podejmą Woskara Szklarska Poręba, o tej samej godzinie grają m.in. Olimpia Kowary z seniorami Karkonoszy oraz KS Łomnica z Pogonią Świerzawa.