Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6094
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi z Plastyka tworzą komiksy z profesjonalistami

Sobota, 9 grudnia 2017, 12:01
Aktualizacja: Niedziela, 10 grudnia 2017, 6:23
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: Młodzi z Plastyka tworzą komiksy z profesjonalistami
Fot. Maria Kulpińska (uczennica z Liceum Plastycznego)
Uczniowie Liceum Plastycznego z cieplickich Rzemiosł mieli okazję współpracować z Przemysławem Trustem Truścińskim – jednym z najwybitniejszych polskich twórców komiksów, autorem tysięcy ilustracji do tekstów prozatorskich i artykułów prasowych oraz projektów graficznych do gier komputerowych, m.in. postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin.

Młodzież, pod okiem artysty, rysowała swoje komiksy. Motywem przewodnim prac wykonanych na zajęciach w jeleniogórskim biurze Wystaw artystycznych była postać Pani Grażyny, zwanej także Grażką oraz Panią G.

Scenariusz komiksów został wcześniej przygotowany na warsztatach, które odbyły się 22 listopada, pod opieką Dominika Szcześniaka. Każdy z uczestników początkowo miał napisać rzeczownik na kartce a następnie podać osobie po swojej prawej stronie. Z połączenia przypadkowych wyrazów oraz postaci Pani Grażyny powstały zaskakujące scenariusze. Dominik Szcześniak to znany twórca komiksów i scenarzysta - wieloletni redaktor naczelny magazynu Ziniol, krytyk, felietonista i badacz komiksu undergroundowego.

Warsztaty przebiegały w sympatycznej atmosferze. Wyczuwalna była obecność wyimaginowanej bohaterki – Pani Grażynki. Rezultatem spotkań będzie wydanie zina, książeczki zawierającej wszystkie komiksy wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego. Wydawnictwem zajmie się Piotr Machłajewski z Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, który zorganizował to wartościowe przedsięwzięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group