Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8372
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi wolontariusze z wielkim sercem

Środa, 12 października 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Młodzi wolontariusze z wielkim sercem
Fot. Agrafka
Uczniowie z III L.O. im. Jędrzeja Śniadeckiego biorą udział w programie „My dla świata” z Dolnośląskiego Centrum Wolontariatu. Niedawno z okazji Dnia Seniora odwiedzili hospicjum przy ulicy Żeromskiego, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

III LO jako jedyna szkoła średnia w Jeleniej Górze bierze udział w programie „My dla świata”. 68 członków wolontariatu na zmianę udziela pomocy w nauce dzieciom z ośrodka adopcyjnego. Każdy z nich posiada legitymację wolontariusza, która przyda się również w dorosłym życiu. Prawie wszyscy uczniowie z klasy pedagogicznej biorą udział w wolontariacie. W ciągu roku uczniowie odwiedzą wszystkie placówki opiekuńczo-wychowawcze w Jeleniej Górze.

- Tym razem z okazji Dnia Seniora część uczniów wybrała się do centrum Jeleniej Góry, aby pomagać osobom starszym, a część udała się do hospicjum, gdzie zaprezentowała swój występ artystyczny. Było to przedstawienie połączone z koncertem, podczas którego dominowała poezja śpiewana – powiedziała Bożena Fijałkowska z III LO w Jeleniej Górze.

Jedna z uczennic śpiewała piękny utwór Anny German „Człowieczy los”, a także utwór w języku ukraińskim podczas, którego wcieliła się w rolę Telimeny. Pensjonariusze hospicjum byli bardzo wzruszeni występem uczniów.
- Zaśpiewałem m.in. piosenkę Jacquesa Brela „Nie opuszczaj mnie” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wziąłem udział w tej akcji, ponieważ chciałem umilić czas osobom starszym i w ogóle lubię sprawiać radość innym – powiedział Klaudiusz Leśniak, uczeń klasy II w III LO im. J. Śniadeckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group