Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5066
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi wolontariusze z wielkim sercem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 października 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Uczniowie z III L.O. im. Jędrzeja Śniadeckiego biorą udział w programie „My dla świata” z Dolnośląskiego Centrum Wolontariatu. Niedawno z okazji Dnia Seniora odwiedzili hospicjum przy ulicy Żeromskiego, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

III LO jako jedyna szkoła średnia w Jeleniej Górze bierze udział w programie „My dla świata”. 68 członków wolontariatu na zmianę udziela pomocy w nauce dzieciom z ośrodka adopcyjnego. Każdy z nich posiada legitymację wolontariusza, która przyda się również w dorosłym życiu. Prawie wszyscy uczniowie z klasy pedagogicznej biorą udział w wolontariacie. W ciągu roku uczniowie odwiedzą wszystkie placówki opiekuńczo-wychowawcze w Jeleniej Górze.

- Tym razem z okazji Dnia Seniora część uczniów wybrała się do centrum Jeleniej Góry, aby pomagać osobom starszym, a część udała się do hospicjum, gdzie zaprezentowała swój występ artystyczny. Było to przedstawienie połączone z koncertem, podczas którego dominowała poezja śpiewana – powiedziała Bożena Fijałkowska z III LO w Jeleniej Górze.

Jedna z uczennic śpiewała piękny utwór Anny German „Człowieczy los”, a także utwór w języku ukraińskim podczas, którego wcieliła się w rolę Telimeny. Pensjonariusze hospicjum byli bardzo wzruszeni występem uczniów.
- Zaśpiewałem m.in. piosenkę Jacquesa Brela „Nie opuszczaj mnie” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Wziąłem udział w tej akcji, ponieważ chciałem umilić czas osobom starszym i w ogóle lubię sprawiać radość innym – powiedział Klaudiusz Leśniak, uczeń klasy II w III LO im. J. Śniadeckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ja 12-10-2011 10:27
Brawa i Podziekowanie dla Pani Bozeny Fialkowskiej za zorganizowanie takiego pieknego wieczorku dla ludzi starszych .Niestety oni tez potrzebuja rtoszke rozrywki a nie siedziec w samotnosci .Oby wiecej takich spotkan a Pani Bozence Dziekujemy za Tak Wielkie SErce..
~R.Kiełek 12-10-2011 13:31
"Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu człowiekowi"...W tych trudnych czasach każdy wolontariusz jest na wagę złota....Brawa i gratulacje dla pomysłodawców...
~pytanko 1111 12-10-2011 16:17
To po prawej to kobieta czy facet ?
~Ja2 12-10-2011 16:51
Tak, aby nie było wątpliwości: osoba po prawej to facet. Niezwykle utalentowany facet. Znam osobiście ;P Pani Bożeno, taka pomoc to jest coś pięknego!
~lilii 12-10-2011 20:25
Ta z lewej fajna. Z Plebani.
~lysy 12-10-2011 22:48
a gdzie zdjęcie SZKLANY z jeżowa to jest przecież największy wolontariusz i dusza człowiek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group