Zalogowanych: 17

Poronin: Młodzi szachiści walczyli w mistrzostwach Polski

Poniedziałek, 19 października 2020, 18:29
Aktualizacja: 18:31
W ostatnim tygodniu w Poroninie odbyły się szachowe mistrzostwa Polski do lat 8 w kategorii chłopców i dziewcząt. Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra reprezentowało 7 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 60 min + 30 sek. za każde posunięcie.

Najlepszy wynik zanotował Remigiusz Trusewicz, który zajął 13. miejsce wśród 47 zawodników. Remik zdobył 5 punktów turniejowych, podobnie jak świetnie grający Piotr Ziemak (23. lokata). Dobry start zanotował również Patryk Bąk, który w turnieju mierzył się z bardzo mocnymi przeciwnikami, zdobywając 4 pkt. i wypełniając normę na III kategorie szachową. Debiut na mistrzostwach Polski zaliczył także Kacper Węglarz, który wywalczył 2 pkt. (45. pozycja). Wśród dziewcząt wyniki przedstawiały się następująco: Alicja Fudali – 3,5 pkt. (22. miejsce), Karolina Chrzanowska – 3 pkt. (24. miejsce), Zofia Duczkowska – 3 pkt. (25. miejsce). - Dzieciom gratulujemy wyników, natomiast rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie dzieci podczas turnieju - przekazuje Łukasz Cudyk z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.