Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 6729
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi reporterzy zakończyli wakacje w „Muflonie”

Niedziela, 28 lipca 2013, 8:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:41
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Młodzi reporterzy zakończyli wakacje w „Muflonie”
Fot. Mestra
Stworzyli własną gazetę, nagrali reportaż, audycję radiową i dwa teledyski – tak owocnie przebiegały Letnie Warsztaty Sztuki Reporterskiej i Filmowej zorganizowane przez Miejski Dom Kultury „Muflon” dla dzieci ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry i regionu. Wyjątkowy letni wypoczynek, w którym wzięła udział prawie setka dzieci, zakończył się w piątek (26.07) pokazem premierowych teledysków.

Przez cztery tygodnie lipca uczestnicy warsztatów zapoznawali się z historią i funkcjonowaniem: radia, prasy, telewizji, studia nagraniowego oraz poznawali świat lokalnych mediów, odwiedzając redakcje prasowe, telewizyjne i radiowe.

Pierwszy tydzień, przebiegający pod hasłem „Co w prasie piszczy”, to tworzenie redakcji w „Muflonie”, wizyta w redakcji Gazety Wrocławskiej i Jelonki.com oraz pisanie i skład własnej gazety. W drugim tygodniu powstał reportaż z wizyty u artysty Andrzeja Boja-Wojtowicza, a dzieci miały możliwość wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez Pawła Jeleńskiego o sztuce pisania scenariusza. Trzeci tydzień zaowocował audycją radiową stworzoną przez uczestników warsztatów oraz wizytą w muzycznym radiu. W ostatnim, czwartym tygodniu, dzieci pracowały nad nagraniem dwóch teledysków, które w miniony piątek zostały zaprezentowane w sali widowiskowej dla rodziców, rodzeństwa, babć czy dziadków.

Podczas prac reporterskich nie mogło zabraknąć czasu na relaks – była więc wycieczka na Chojnik, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy nad wodą, projekcje bajek w sali kinowej czy zajęcia plastyczne.

– Każdego roku wakacje w „Muflonie” mają nową jakość. Nasze dzieci uwielbiają korzystać z takiej formy wypoczynku. Jest czas na dobrą zabawę i na twórcze działanie – mówili zadowoleni rodzice. Z kolei sami uczestnicy warsztatów z żalem żegnali się z opiekunami, zapewniając, że nie mogą już doczekać się tego, co przygotują im na ferie zimowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group