Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5502
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi radni wiedzą, co chcą robić. Z apetytem na zmiany

Piątek, 13 kwietnia 2012, 12:36
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2012, 8:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Młodzi radni wiedzą, co chcą robić. Z apetytem na zmiany
Fot. Angela
Więcej imprez, integracja z miastami partnerskimi, debaty z młodzieżą szkolną, spotkania ze znanymi ludźmi ze świata kultury i sportu, walka o obiekty służące rozwojowi pasji młodych ludzi – to tylko kilka z działań, jakie chcą realizować radni z Młodzieżowej Rady Miasta.

Wczoraj w jeleniogórskim Ratuszu odbyła się II Uroczysta Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej MRM Jeleniej Góry z udziałem władz i dyrekcji szkół. - Powołano nas, Młodzieżową Radę Miejską, ponieważ my młodzi mamy apetyt na zmiany, a jak zwykł pisać Martin Andersen - Nexr: apetyt ma to do siebie, że jest zaraźliwy (…). Podczas naszej działalności chcemy kierować się zasadą, że małe, codzienne osiągnięcia dają światu więcej energii niż rzadsze czyny heroiczne – mówiła Emilii Rydzy, przewodnicząca MRM.

Wszystkie cele, które na najbliższy czas postawiła sobie MRM zostały zaprezentowane w punktach w prezentacji multimedialnej omawianej przez Radka Jabłczyńskiego. Wśród nich znalazły się zawody Break Dance "BATTLE SEZON" , na temat których prowadzone były już wstępne rozmowy, przygotowanie imprezy powitalnej dla zawodników Tour de Pologne połączoną ze spotkaniem fanów.

Do tego integracja z miastami partnerskimi, manifa z okazji 11 listopada, stworzenie toru kartingowego oraz skateparku, organizacja wyścigów "SAMO - SAMO.CHÓD" ( każda szkoła i wszyscy chętni budują pojazd bez napędu które potem są oceniane pod wieloma kategoriami), spotkania i debaty z młodzieżą szkolną, nakręcenie filmu promującego miasto, organizacja jeleniogórskiego wydania "Mam Talent!".

Wreszcie koncerty i imprezy promujące jeleniogórskich, w tym młodych artystów, spotkanie z kolarzami, narciarzami przed zawodami oraz propagowanie i rozpoczęcie projektu: "Szkoła bez przemocy" we współpracy z komisją Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej oraz Komisji Prawa i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Młodzi radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą ich celów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group