Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9417
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Piątek, 6 grudnia 2019, 11:24
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2019, 8:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzi przeciw zmianom klimatycznym
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (6.12) w Jeleniej Górze odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który ma być sygnałem dla rządzących bez względu na poglądy polityczne, że przyszłość naszej planety leży w ich rękach i domagają się zdecydowanych działań na rzecz ochrony środowiska.
Chcemy przekazać, że liczy się zdanie w kwestii tego, co się dzieje na świecie, bo nie jest to tylko problem Polski - podkreśliła Ania Cybulska z I LO. - Starsze pokolenia nie chcą nic zadziałać, to nas dotknie ten problem, gdy ich już nie będzie. Mam nadzieję, że wymusimy pewne zmiany na władzy i korporacjach - dodała uczennica "Żeroma".

Jak zaznaczają uczestnicy manifestacji, wśród młodzieży coraz więcej mówi się o sprawach ekologii - o segregacji odpadów, jakości powietrza itp. Inicjatorkami akcji były uczennice klasy drugiej I LO.

Tak naprawdę organizatorami jest młodzież z drugiej klasy. To ich inicjatywa, a ja jestem bardziej opiekunem - mówi Małgorzata Kleczewska, nauczycielka biologii z I LO. - Na lekcjach biologii widać, że jest duża świadomość ekologiczna wśród młodych osób. Bardzo często opowiadają o tym, że rodzice ich negują. To jest związane z tym, że wiele osób uważa, że to jest moda na ekologię, a tak naprawdę może to doprowadzić do katastrofy ekologicznej - dodała formalna organizatorka akcji.

W Młodzieżowym Strajku Klimatycznym wzięli udział uczniowie z wielu jeleniogórskich szkół - wszystkich łączyła troską o swoją przyszłość, a także przyszłych pokoleń. Wśród haseł wznoszonych podczas marszy były m.in.: "Najpierw natura, później matura", "Kto nie skacze, ten za węglem" itp. Manifestacja przebiegła w kulturalny sposób, była całkowicie apolityczna i po przejściu spod Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego na Plac Ratuszowy, każdy chętny mógł wygłosić swój apel o poszanowanie środowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

45
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
7
9%
Smuci
13
17%
Złości
8
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (130)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group