Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6804
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Młodzi na ściance wspinaczkowej

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 9:00
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Region: Młodzi na ściance wspinaczkowej
Fot. Archiwum Organizatora
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Jeleniej Górze przez cały listopad mieli możliwość uczestniczenia w darmowych zajęciach na ściance wspinaczkowej w Jeżowie Sudeckim.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu dwóch wychowawczyń z ośrodka – Katarzyny Rydeckiej – Caban oraz Anny Stajkowskiej – Dedo, które założyły nieformalną grupę, a następnie napisały projekt pod nazwą „Aktywność ponad podziałami” w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt, bardzo wysoko oceniony przez komisję konkursową, został wybrany do dofinansowania a grupa otrzymała wsparcie w wysokości 5000 zł. Pozwoliło to na zorganizowanie ośmiu zajęć na ściance, opłacenie dojazdu oraz objęcie wszystkich uczestników ubezpieczeniem.

Dla większości wychowanków ośrodka był to pierwszy kontakt z tą dziedziną sportu. Zajęcia, przeprowadzane pod opieką doświadczonych instruktorów cieszyły się olbrzymią popularnością wśród młodzieży. Śmiało można stwierdzić, że część z uczestników połknęła przysłowiowego bakcyla jeśli chodzi o wspinaczkę, a wychowawczynie już myślą o kolejnych projektach w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group