Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 6743
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi matematycy zmierzyli Cieplice Zdrój

Piątek, 24 maja 2013, 10:07
Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2013, 15:27
Autor: mea
Jelenia Góra: Młodzi matematycy zmierzyli Cieplice Zdrój
Fot. SP nr 6 w Jeleniej Górze
II międzyszkolny konkurs pod tytułem „Matematyczna wędrówka po Cieplicach” odbył się wczoraj (23.05.) na Placu Piastowskim. Wzięło w nim udział siedem jeleniogórskich szkół podstawowych oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Zwycięzcami zostali uczniowie SP nr 3 w Jeleniej Górze.

Drugie miejsce, różnicą jednego punktu, wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 2. Trzecie zdobyła SP nr 6.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki i przyrody Lilianna Wiska, Urszula Sebastian i Ryszard Gil ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Do współpracy przystąpili też uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze wraz z opiekunem – nauczycielem matematyki Marzeną Buziuk.

- Uczniowie, w ramach wolontariatu, pełnili rolę kustoszy i przewodników. Przy każdym z zabytków cieplickich przedstawili krótką informację dotyczącą tego miejsca. Przygotowali też zadania matematyczne w ramach obowiązkowego gimnazjalnego projektu edukacyjnego – podkreślała Lilianna Wiska.
Impreza adresowana była do uczniów klas czwartych jeleniogórskich szkół podstawowych, a jej zadaniem była integracja szkół i klas oraz rozwijanie umiejętności działania w grupie. Motyw przewodni to hasło „Woda i zdrowie”.

- Zaprosiliśmy do udziału w imprezie wszystkie jeleniogórskie szkoły. Przybyły: SP2, SP3, SP6, SP7, SP8, SP13, SP15. Impreza przebiegała w dwóch etapach. Najpierw, przechodząc po wytyczonych trasach, uczniowie zwiedzili Cieplice i otrzymali wiele ciekawych informacji związanych z historią i teraźniejszością miasta, poznali zagadnienia związane z ochroną zdrowia i środowiska oraz wykorzystaniem gorących źródeł – zaznaczyła Lilianna Wiska.

Następnie w salach SP nr 6 uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania nawiązujące do ich wiedzy z matematyki, przyrody i tej zdobytej na trasie. Wszyscy otrzymali nagrody i słodki poczęstunek. Nagrodę główną ufundował Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Jest to wejście całej klasy do Parku Wodnego Tropicana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group