Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3908
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi głosowali

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
W niektórych jeleniogórskich szkołach odbyły się prawybory przed niedzielnymi wyborami do samorządu.

Głosowanie przeprowadzono w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Do urn poszli uczniowie zarówno pełnoletni, jak i ci, którzy nie mają jeszcze czynnego prawa wyborczego.

Na 999 słuchaczy szkoły głosowało 618 uczniów. Oddano 27 nieważnych głosów. Zdecydowanie zwyciężył kandydat Wspólnego Miasta Miłosz Sajnog, na którego głosowało 337 osób. Eugeniusza Piotrowskiego (niezależny) poparło 65 młodych ludzi, Józefa Kusiaka (SLD i Demokraci) – 60. Nazwisko Marka Obrębalskiego (PO) zaznaczyło 40 uczniów. Takie samo poparcie zyskał Tomasz Rola (LPR). Na Ireneusza Łojka z PiS głosowało 30 uczniów. Romana Kwaśnickiego (PSL) wybrało 12, a Ryszarda Gronowskiego (Samoobrona) – 7 młodych wyborców.

Podobne prawybory, tyle że z udziałem tylko pełnoletnich uczniów odbyły się w Technikum Handlowym przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. Głosowało 115 osób. Oddano 7 głosów nieważnych. W „Handlówce” także zwyciężył Sajnog (52 głosy). Kolejne pozycje zajęli: Obrębalski (18), Kusiak (11), Łojek (9), Piotrowski i Rola (6), Gronowski (5), Kwasnicki (1).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Wyborca 9-11-2006 9:46
W Ekonomie to normalka , przecież mnóstwo i to nieletnich "pracuje " dla Wspólnego Miasta .
~dres 9-11-2006 9:54
Co bachory mogą wiedzieć o życiu.
~do wyborcy 9-11-2006 10:14
nieletnich?a od od kiedy nieletni są uprawnieni do głosowania???wyborca chyba słabo sie zna na podstawowych zasadach głosowania...
~Greg 9-11-2006 10:20
Miłosz SAJGON !
~lala 9-11-2006 11:04
ciekawe jest to że w ekonomie jest teraz aż 999 osób pełnoletnich!!klas maturalnych jest przeciez ok. 10 w kazdej klasie ok. 30 osób to wychodzi ok.300 osób pełnoletnich!!no chyba że tych klas jest ok. 33 (999/30)w co nie chce mi sie wierzyć:)
~Ekonomiści HAHAHAHAH 9-11-2006 12:18
Poparli Sajnoga bo g...o znają się na polityce i samorządach. A poza tym nie wiedzą co to za kukiełka w rekach Prystroma, ktory dba tylko o swój interes.
~do lala 9-11-2006 14:30
naucz sie czytac..."Do urn poszli uczniowie zarówno pełnoletni, jak i ci, którzy nie mają jeszcze czynnego prawa wyborczego."
~do dres... 9-11-2006 14:30
sam jestes bachor!! ehh...:/
~uczen ekonoma 9-11-2006 14:47
W wyborach mogl wziasc kazdy uczen, niezaleznie od tego, czy jest pelnoletni czy tez nie.
~rak 9-11-2006 15:33
mlodziez ma dosc rzadow dziadkow z SLD i stawia na mlodego SAJNOGA .Brawo,,
~ania z ekonma 9-11-2006 17:19
lala to chyba serio czytaC nie potrafi!!:):)poze sie do podstawówki cofnesz??? :):)
~Pawe(L) 9-11-2006 19:02
Miłosz Sajnog wygrywa wszystkie sondaże jakie zostały przeprowadzone wśród pełnoletnich mieszkańców czy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to dowód aprobaty dla jego kandydatury ze strony jeleniogórzan. Mam nadzieję, że właśnie Miłosz Sajnog odniesie zwycięstwo w niedzielnych wyborach. Jest to ososba dynamiczna, ze świeżym spojrzeniem na Jelenią Górę, pełna wspaniałych pomysłów na pozytywne zmiany w mieście, nieobawiająca się ciężkiej pracy, mająca odpowiednie wykształcenie i co chyba najważniejsze TYLKO MIŁOSZ SAJNOG(!) w czasie przeprowadzania kampanii wyborczej dotarł do mieszkańców osobiście i poznał ich problemy. Ważne podkreślenia jest to, że wie jak je rozwiązać, wie co zrobić, aby w naszym mieście żyło się lepiej. Żałuję, że w mojej szkole nie odbyły się prawybory (w mojej szkole, czyli w II LO), ale gdyby miały miejsce, to wynik byłby podobny do tego w Technikum Handlowym czy Ekonomie. Dlaczego tak sądzę? Gdy przemierzałem w tym tygodniu szkolny korytarz, kilkanaście razy słyszałem jak nieznane mi z imienia i nazwiska osoby nuciły sobie piosenkę, będacą spotem KWW Wspólnego Miasta. Codziennie rozmawiam z koleżankami i kolegami ze szkoły i wszyscy wiedzą, że na urząd prezydenta kandyduje Miłosz Sajnog. Gdy natomiast zadam im pytanie kto startuje poza nim, to zaczynają się schody. Gdy mówię, że Kusiak większość robi wielkie oczy i z nieukrywanym zdziwieniem w głosie odpowiadają: "Znowu? A on jeszcze może? A on po co?" Kiedy dodaję, że Piotrowski nieliczni kojarzą go z ulotkami, których treści komentować nie będę. No i jest jeszcze Obrębalski - dodaję. Dzisaj po raz pierwszy ktoś zapytał mnie czy to ten z Akademii Ekonomicznej. O Gronowskim, Kwaśnickim, Łojku oraz Roli już nie wspominam. Stąd wypływa wniosek, że i w II LO wygrałby Sajnog i nie tylko, dlatego że Wspólne Miasto przeprowadziło najlepszą kampanię wyborczą. Miłosz Sajnog zostanie prezydentem Jeleniej Góry, gdyż jest najlepszym kandydatem, ma najlepsze pomysły na to co i jak zmienić w Jeleniej Górze oraz udowodnił, że jako jedyny nie obawia się ciężkiej pracy i jako jedyny tą ciężką pracę solidnie wykona. Apeluję do wszystkich udajcie się na wybory i dajcie szansę Jeleniej Górze na dynamiczny rozwój, na utworzenie nowych miejsc pracy, dajcie szansę ludziom młodym na to, by już niedługo nie byli zmuszeni do wyjazdu za granicę. Wybierzcie Miłosza Sajnoga! P. S. W czwartek 16 listopada na stadionie przy ulicy Złotniczej odbędzie się Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry. Myślę, że zwycięska drużyna odbierze trofeum z rąk zwycięskiego Miłosza Sajnoga!!!
~Ania K. 9-11-2006 23:25
Sajnog wygrywa u małolatów dzięki swojej hucznej i wszędobylskiej kampanii (reklamy w "Muzycznym" już słuchać nie mogę). Gdzieś tam usłyszeli jego nazwisko, zapamiętali i:"A! Niech będzie ten." O innych kandydatach poprostu nie mają pojęcia, bo mało który z tych dzieciaków przejmuje się tym całym zamieszaniem. Starczy z nimi pogadać...
~Hrabia Schaffgotsch 10-11-2006 9:46
Do Pawła(l) vel MC I znowu odezwła się tuba wspólnego miasta.Najzabawniejsze w tym tekście jest-nucenie piosenek przez nieznane mi osoby na korytarzu.Ja jak chodziłem do ogólniaka to znałem z widzenia prawie wszystkich uczniów.W dodatku ,że II LO nie należy do molochów.Istna żenada,robienie idiotów z wyborców to trochę przesada komitetu -wspólne miasto. Co do Sajnoga,to gdzie on tak ciężko pracował,chyba nie przy uprawie bawełny w Uzbekistanie.Od pomysłów Sajnoga do ich realizacji wiedzie długa i ciężka droga.
~Sylwia Czesna 10-11-2006 9:48
Witamy! Wybory młodzieżowe przeprowadziły 2 szkoły w Jeleniej Górze - jak wynika z ogólnopolskiej listy szkół biorących udział w projekcie "Młodzi głosują" zamieszczonej na stronie CEO: http://www.ceo.org.pl/portal/mg_wyniki2006 Polecamy i prosimy o sprawdzanie zamieszczanych informacji oraz równe traktowanie wszystkich szkół w mieście. Zespół Szkół Licealnych i Usługowych Sylwia Czesna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group