Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7365
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Młodzi dziennikarze promują miasto pod Śnieżką

Wtorek, 25 listopada 2014, 8:36
Aktualizacja: 10:46
Autor: Mea
Karpacz: Młodzi dziennikarze promują miasto pod Śnieżką
Fot. MSRK
„Życie regionu w obiektywie młodych” to projekt unijny, w którym bierze udział 15. uczniów z Karpacza. – Uczestnicy nazwali się „Młodzieżowym studiem reporterskim Karpacz”, a ich celem jest relacjonowanie mieszkańcom bieżących wydarzeń z życia miasta oraz promowanie go – mówi Ewa Nidzgorska, kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego Funduszy Unijnych Urzędu Miasta Karpacz.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Związkiem Gmin Jilemnicko. – Młodzi reporterzy przybliżą opinii publicznej tradycje regionu, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz walory przyrodnicze Karkonoszy po obu stronach granicy w oparciu o współpracę uczniów i za pośrednictwem nowych mediów – informuje Ewa Nidzgorska.

Dzięki organizacji koła reporterskiego, a także wzajemnej współpracy nad dokumentowaniem wydarzeń pomiędzy uczniami z Karpacza i z obszaru Związku Gmin Jilemnicko, powstanie system regionalnych wiadomości oraz filmów promujących obu partnerów projektu.

- By koło mogło funkcjonować został kupiony sprzęt filmowy, organizowane są zajęcia oraz trzydniowe polsko-czeskie warsztaty reporterskie. Projekt kosztuje prawie 30 tys. euro, z czego ponad 22 tys. euro to dofinansowanie z Unii Europejskiej, a ponad 7 tys. euro to wkład własny Miasta Karpacz – mówi kierowniczka.

Projekt rozpoczął się wyjazdem integracyjnym piętnastu osób w wieku od 13 do 18 z Karpacza do Miasta Jilemnice. Sfinansowany został przez stronę czeską. Młodzi dziennikarze wspólnie z piętnastoma uczestnikami z Czech poznali pracę reportera i filmowca oraz mogli skorzystać z doświadczenia i wskazówek prowadzących. Podobne przedsięwzięcie od wielu lat jest bowiem prowadzone z sukcesem właśnie w Jilemnicach.

- Od listopada, w każdy piątek, w Gimnazjum w Karpaczu odbywają się zajęcia Młodzieżowego Studia Reporterskiego Karpacz, które prowadzi Marek Woś, przy wsparciu pedagogicznym Beaty Osadcy. Młodzież poznaje techniki montażu relacji filmowej, integruje się i wdraża w pracę dziennikarza, fotoreportera oraz filmowca. Pierwsze reportaże i filmiki powstały z wyjazdu integracyjnego do Jilemnic i z Olimpiady Sportowej Karpacz –Raichenbach – wyjaśnia Ewa Nidzgorska.

Młodzieżowe Studio ma swój fanpage na Facebooku, jak również tworzy i przekazuje informacje do Karkonoskiego Informatora Samorządowego.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group