Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2829
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młode talenty ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Filharmonii Dolnośląskiej

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:25
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2013, 7:32
Autor: mea
Jelenia Góra: Młode talenty ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. mea
Dwa, świąteczno–zimowe koncerty Uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Jeleniej Górze, podczas których swoje talenty prezentowało 120 wykonawców, odbyły się w niedzielne popołudnie (13.01.) w Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Słuchacze gorąco oklaskiwali występy, których poziom był naprawdę wysoki. Dali się też zaprosić do wspólnego muzykowania.

Koncert rozpoczęli uczniowie djembe, którzy na bębnach afrykańskich prezentowali rytmy pochodzące z Senegalu. - Grałem na bongosach, a mój brat na perkusji. Lubię chodzić do szkoły muzycznej, gdzie uczę się też gry na perkusji – mówił Michał ze Szkoły Muzycznej Yamaha.

Podczas pierwszego koncertu w repertuarze kolędowo-rozrywkowym zaprezentowali się instrumentaliści. Z kilkoma utworami wystąpili gitarzyści klasyczni, którzy na potrzeby niedzielnego koncertu stworzyli 18-sto osobową orkiestrę gitarową. Uczniowie keyboardu zagrali kolędy i pastorałki. Towarzyszyły im wokalistki.

- Przyszedłem na pierwszy występ mojej 12-letniej córki Oli, która gra pięknie na keyboardzie. Cieszę się, że chce brać udział w zajęciach muzycznych w szkole Yamaha i rozwijać swój talent – powiedział tata Oli.

Ponadto usłyszeć można było zespoły gitarowo-perkusyjne. Goście, zgromadzeni na widowni wspólnie śpiewali też kolędy.

Drugi koncert to występ najmłodszych uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha. Przed licznie zebraną publicznością prezentowały się niespełna roczne Niemowlaki w Krainie Dźwięków, a także dzieci z grup: Szkraby i Muzyka oraz Dźwiękoludki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group