Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młode rozbójniczki staną wkrótce przed sądem

Sobota, 30 marca 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:03
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 18–letniej Aleksandrze S. oraz 20–letniej Luizie W. Mieszkankom Jeleniej Góry zarzuca się, że 26. listopada zeszłego roku napadły na Gabrielę T. i ukradły jej torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami.

Tego dnia oskarżone wypiły dużo alkoholu. Około godziny 22.00 w okolicy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze zaatakowały Gabrielę T. szarpiąc ją za włosy, przewracając na ziemię, kopiąc i grożąc użyciem stłuczonej, szklanej butelki. Następnie zabrały jej torebkę. Poszkodowana doznała licznych obrażeń.

Aleksandra S. przyznała się do popełnienia rozboju. Zaprzeczyła jedynie posługiwania się stłuczoną szklaną butelką. Natomiast Luiza W. powiedziała, że była na miejscu zdarzenia i nie może wykluczyć, że kopała pokrzywdzoną.

- W toku prowadzonego śledztwa, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Aleksandra S. nie była uprzednio karana natomiast Luiza W. - tak. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wyznaczył termin rozprawy na 15. kwietnia br. – informuje Violetta Niziołek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group