Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7080
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młoda tenisistka dokłada kolejny, poważny sukces

Wiadomości: Pabianice
Niedziela, 1 lutego 2009, 17:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2009, 9:43
Autor: Mateusz Banaszak
Fot. archiwum prywatne
Marta Kałuzińska triumfowała w rozgrywanych w Pabianicach Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym. To kolejny sukces 16 – letniej zawodniczki – mieszkanki Wojcieszowa, która stawia przed sobą kolejne cele.

W Pabianicach w dniach 22-26 stycznia odbyły się MP w tenisie ziemnym. Podczas zawodów najlepiej spisała się mieszkanka Wojcieszowa – Marta Kałuzińska w singlu oraz deblu, która nie miała sobie równych i spośród 52 startujących zawodniczek, to ona była najlepsza. Od samego początku w Pabianicach, młoda tenisistka prezentowała się bardzo dobrze. Pokazała rywalkom, że nie przypadkowo znajduje się na wysokim miejscu w rankingu kadetek. W swoich pojedynkach Marta Kałuzińska wręcz zdeklasowała swoje rywalki, wygrywając kolejno z Julitą Siwert z Bydgoszczy (6:1, 6:3), Pauliną Bilską z STK Sopot (6:1, 3:6, 6:1), Angeliką Sobiecką z Warszawianki Warszawa (6:1, 6:0). Dopiero w finale młoda tenisistka spotkała opór, ale sprostała wyzwaniu i pokonała Gambrielę Siembab z Trzebinii (6:1, 7:6).

Marta Kałuzińska zapisała na swoim koncie kolejny sukces i dołożyła kolejny puchar o swojej kolekcji:
„ Jestem bardzo zadowolona z mojego sukcesu, bo kosztowało mnie to sporo pracy i wysiłku. Jest to dla mnie spore osiągnięcie, móc wygrać z najlepszymi zawodniczkami w kraju” - powiedziała po turnieju w Pabianicach młoda zawodniczka.

Zawodniczka ZTT Złotoryja wcześniej grała w jeleniogórskim Spartakusie, ale – jak mówi - wszytko się skomplikowało, gdy jeleniogórski klub się rozpadł i tenisistka nie miała gdzie trenować. Od pięciu lat trenuje pod czujnym okiem Jacka Kuczyńskiego w ZTT Złotoryja i oprócz sukcesu w Pabianicach i czwartego miejsca w rankingu najlepszych kadetek w Polsce, może pochwalić się wieloma sukcesami na szczeblu ogólnopolskim. Jak mówi Marta – jest w trakcie poszukiwania sponsora, co umożliwiło by jej rozwój kariery sportowej - np. udział w turniejach rangi międzynarodowej. Marta ma do tego ogromne predyspozycje, więc miejmy nadzieję, że jej marzenie się spełni.

Najważniejsze sukcesy Marty Kałuzińskiej:

- I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Tenisie ziemnym Pabianice 21.01-25.01.2009r.
- I miejsce w grze pojedynczej na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Tenisie ziemnym Pabianice 21.01-25.01.2009r. i I miejsce w grze podwójnej ( w parze z Magdaleną Kurasz również ZTT Złotoryja ) na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów, II miejsce na Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów , III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów , III miejsce na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w grze podwójnej ( w parze z Magdaleną Kurasz ); wielokrotne mistrzostwo Dolnego Śląska do lat 16 w singla i debla; wiele wygranych Turniejów Ogólnopolskich

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pączek 3-02-2009 14:12
A to, że zawodnicy MKL 12 zaliczyli najlepszy start na Halowych Mistrzostwach Polski w ostatnich latach jest nieważne??? Ciekawe nastawienie.
~wes 3-02-2009 20:57
Chcialbym bardzo serdecznie Marcie pogratulować. Pamiętam jej pierwsze kroki w klubie. Pierwsze porażki, a później wygrane. Serdecznie też gratuluję dziadkowi, bowiem międzyinnymi to też jego zasluga. Może jednak dobrze się stalo, iż przeniosla się do Zlotoryji. W tym czasie kiedy Marta trenowala rządy w klubie przejmowal slynny radny, a później nieudolny prezes. A tak swoją drogą to może redakcja zainteresowala by się tym co się stalo z klubem. Spartakus kilka krotnie wywalczyl 5 miejsca drużynowe w kategoriach mlodzieżowych. Jeden sezon zagral w I lidze tenisowej. Na obiekcie odbywalo się w sezonie od 12-16 turniejów mlodzieżowych i jeden seniorski. Teraz zaś po drugim w regionie, 25 w kraju klubie zostaly tylko wspomnienia i stowarzyszenie steryczalych tetryków,którzy uważają że korty przy Sudeckiej mają slużyć tylko tetrykom. Dodam jeszcze że na tych kortach występowaly takie gwiazdy dzisiejszego tenisa jak siostry Radwańskie, Marta Domachowska czy Lukasz Kubot.
~symp... 4-02-2009 9:33
Brawo Marta !!!!!!! Wykonana super praca.Działacze amatorzy ze Spartakusa /tzw krzykacze i znawcy / wykazują sie swoją nieudolnością do tej pory.Klub bez ani jednego zawodnika na liscie PZT.Wstyd. Jeżeli sie orientuję to dziecko mozna zapisać na tenisa na Zabobrzu. Dobrze że powstał nowy klub i jest konkurencja. Można spojrzec na listy PZT. Sympatyk obu klubów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group