Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6241
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pabianice: Młoda tenisistka dokłada kolejny, poważny sukces

Niedziela, 1 lutego 2009, 17:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2009, 9:43
Autor: Mateusz Banaszak
Pabianice: Młoda tenisistka dokłada kolejny, poważny sukces
Fot. archiwum prywatne
Marta Kałuzińska triumfowała w rozgrywanych w Pabianicach Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym. To kolejny sukces 16 – letniej zawodniczki – mieszkanki Wojcieszowa, która stawia przed sobą kolejne cele.

W Pabianicach w dniach 22-26 stycznia odbyły się MP w tenisie ziemnym. Podczas zawodów najlepiej spisała się mieszkanka Wojcieszowa – Marta Kałuzińska w singlu oraz deblu, która nie miała sobie równych i spośród 52 startujących zawodniczek, to ona była najlepsza. Od samego początku w Pabianicach, młoda tenisistka prezentowała się bardzo dobrze. Pokazała rywalkom, że nie przypadkowo znajduje się na wysokim miejscu w rankingu kadetek. W swoich pojedynkach Marta Kałuzińska wręcz zdeklasowała swoje rywalki, wygrywając kolejno z Julitą Siwert z Bydgoszczy (6:1, 6:3), Pauliną Bilską z STK Sopot (6:1, 3:6, 6:1), Angeliką Sobiecką z Warszawianki Warszawa (6:1, 6:0). Dopiero w finale młoda tenisistka spotkała opór, ale sprostała wyzwaniu i pokonała Gambrielę Siembab z Trzebinii (6:1, 7:6).

Marta Kałuzińska zapisała na swoim koncie kolejny sukces i dołożyła kolejny puchar o swojej kolekcji:
„ Jestem bardzo zadowolona z mojego sukcesu, bo kosztowało mnie to sporo pracy i wysiłku. Jest to dla mnie spore osiągnięcie, móc wygrać z najlepszymi zawodniczkami w kraju” - powiedziała po turnieju w Pabianicach młoda zawodniczka.

Zawodniczka ZTT Złotoryja wcześniej grała w jeleniogórskim Spartakusie, ale – jak mówi - wszytko się skomplikowało, gdy jeleniogórski klub się rozpadł i tenisistka nie miała gdzie trenować. Od pięciu lat trenuje pod czujnym okiem Jacka Kuczyńskiego w ZTT Złotoryja i oprócz sukcesu w Pabianicach i czwartego miejsca w rankingu najlepszych kadetek w Polsce, może pochwalić się wieloma sukcesami na szczeblu ogólnopolskim. Jak mówi Marta – jest w trakcie poszukiwania sponsora, co umożliwiło by jej rozwój kariery sportowej - np. udział w turniejach rangi międzynarodowej. Marta ma do tego ogromne predyspozycje, więc miejmy nadzieję, że jej marzenie się spełni.

Najważniejsze sukcesy Marty Kałuzińskiej:

- I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Tenisie ziemnym Pabianice 21.01-25.01.2009r.
- I miejsce w grze pojedynczej na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Tenisie ziemnym Pabianice 21.01-25.01.2009r. i I miejsce w grze podwójnej ( w parze z Magdaleną Kurasz również ZTT Złotoryja ) na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów, II miejsce na Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów , III miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetów , III miejsce na XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w grze podwójnej ( w parze z Magdaleną Kurasz ); wielokrotne mistrzostwo Dolnego Śląska do lat 16 w singla i debla; wiele wygranych Turniejów Ogólnopolskich

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group