Berlin: MKS 11 na międzynarodowych zawodach w Berlinie

Wtorek, 9 marca 2010, 12:21
Aktualizacja: Środa, 10 marca 2010, 16:42
Autor: Kamila Włostowska/arec
W ubiegły weekend odbyły się prestiżowe Międzynarodowe Zawody Pływackie ,,ISM Berlin 2010” na pływalni olimpijskiej 50m z zainstalowanymi nowymi słupkami. W zawodach wzięło udział ponad 2000 zawodników z 20 krajów. Startowali zawodnicy kadr narodowych, uczestnicy Olimpiady w Pekinie, mistrzowie i rekordziści Świata.

Klub MKS 11 Jelenia Góra reprezentowało 5-ciu zawodników. Nie zawiodła Karina Włostowska, która wyrównała swoje życiowe czasy trzykrotnie występując w finałach open. Na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskała wynik 27, 32, zajmując 6 miejsce. Pierwsza była Niemka Dorota Brandt z czasem 25,29 s. Również szóste miejsce przypadło Karinie na dystansie 100m stylem dowolnym. Jej czas wyniósł 58,95 s. Zwyciężyła ponownie Dorota Brandt z czasem 56,25 s. W kolejnym finale open Karina Włostowska zajęła 5 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym, uzyskując wynik 1,04,66 minuty.

Bardzo dobre rezultaty uzyskał także Szymon Wawryca. Na dystansie 50 m stylem klasycznym z wynikiem 41,86 sekundy zajął w finale rocznikowym 9 miejsce. Patryk Tokarski z rocznika i pierwszy raz startujący na tej imprezie Aram Manukyan poprawili swoje czasy życiowe na wszystkich dystansach. Aram na dystansie 50m i 100m stylem dowolnym w swojej kategorii wiekowej był 31, za kolejnym jeleniogórzaninem Kamilem Fronią który był 24. Na dystansie 100m stylem dowolnym Aram był 38, a Kamil 30. Ponadto Kamil Fronia zajął 16 miejsce na 50m stylem motylkowym z czasem 28,01 sekundy i 17 miejsce na 100m z czasem 1,03,99 minuty. Na marginesie warto przypomnieć, że od 2010 FINA zabroniła pływać w długich i piankowych strojach.

Zawody były okazją do podejrzenia jak pływają najlepsi. W tej chwili zawodnicy szykują się do zawodów Modra Sucha w Nachodzie, które odbędą się 20 marca.