Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8100
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Mistrzowie gier komputerowych rozegrali turniej w CS’a

Piątek, 23 stycznia 2015, 8:49
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 8:16
Autor: Mea
Piechowice: Mistrzowie gier komputerowych rozegrali turniej w CS’a
Fot. Mea
Finał turnieju w grę komputerową Counter Strike odbył się wczoraj (22.01.) w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – 24 graczy w ośmiu drużynach zmierzyło się w tej grze zespołowej – mówi Marcin Spychała, nauczyciel informatyki w ZSTiL w Piechowicach.

Do walki o zwycięstwo przystąpiły 3-osobowe drużyny: z ZSTiL oraz z gimnazjów w Karpaczu, Piechowicach, Cieplicach, Sobieszowie oraz przy tzw. „Elektroniku” w Jeleniej Górze. Zmagania trwały dwa dni.

– Turniej w CS’a w wersji 1.6. odbył się już po raz trzeci. Gdy byłem w wieku tych uczniów, również grałem w gry komputerowe i uznałem, że może to być fajna zabawa, szczególnie podczas ferii zimowych – twierdzi Marcin Spychała.

- Cieszymy się, że młodzież jest zainteresowana taką formą spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. Staramy się wychodzić naprzeciw ich zainteresowaniom – mówi Dorota Sobczyńska, dyrektor ZSTiL.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „BGC” w składzie: Kamil Krachel, Patryk Łaskarzewski i Łukasz Bień z klasy informatyczno-wojskowej ZSTiL w Piechowicach. Drugie miejsce zajęła grupa „Tęczowe motylki”: Krystian Bojarczyk, Daniel Mieczkowski i Piotr Kolasiński również z ZSTiL. Trzecie miejsce wywalczyła grupa o nazwie „Mordeczki bonusa”: Konrad Niekłań, Krystian Makarewicz oraz Kacper Sikorski z Gimnazjum w Karpaczu.

- W pierwszej edycji turnieju również zająłem pierwsze miejsce i to w jednej ekipie razem ze starszym bratem, który uczył mnie różnych sposobów gry. Podoba mi się, że w grze komputerowej współpracujemy grupowo i taka forma jest ciekawsza, niż granie samemu w domu - twierdzi Kamil Krachel.

- Od dziecka grałem w podobne gry i mimo że są już nowsze wersje, to wciąż fajnie wracać to tych starszych. Cieszę się, że szkoła organizuje taki turniej. Liczy się dobra zabawa, ale cieszę się też, że wygraliśmy – podkreśla Patryk Łaskarzewski. - Lubię grać zespołowo - dodaje Łukasz Bień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group