Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4757
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu – niebawem

Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 8:49
Aktualizacja: 8:53
Autor: Org
Szklarska Poręba: Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu – niebawem
Fot. Organizator
„Śniegolepy 2015” odbędą się 14. lutego na Skwerze Radiowej „Trójki” w Szklarskiej Porębie. Impreza ma charakter całodniowego konkursu, podczas którego powstają śnieżne figury. Do konkursu zostaną zakwalifikowane cztery amatorskie drużyny, które w określonym czasie ze śnieżnych sześcianów o wymiarach 1,5m x 1,5m x 1,5m wykonują rzeźby zgodnie z przedstawionym wcześniej projektem.

- Do uczestnictwa w mistrzostwach zaprosiliśmy również drużyny rzeźbiarzy z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Łodzi. Reprezentacji uczelni (studenci, absolwenci, profesorowie) staną w nietuzinkowe szranki w rywalizacji z zakresu rzeźby. Zadaniem drużyn będzie zaprojektowanie i wyrzeźbienie w śniegu dużych trzy metrowych form na zadany uprzednio temat. Z uwagi na duży format pryzm ekipy profesjonalistów swoją pracę rozpoczną dzień wcześniej – informują organizatorzy.

Regulamin i formularze zgłoszeniowe są do pobrania na stronie internetowej miasta: www.szklarskaporeba.pl, więcej informacji: tel. tel. 75 717 36 14, e-mail: mok@mok.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group