Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7192
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce

Niedziela, 28 maja 2017, 23:01
Aktualizacja: 23:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce
Fot. Tomek Raczyński
Stadion przy ul. Złotniczej był w sobotę (27.05) areną zmagań w ramach Mistrzostw Dolnego Śląskiego U18 i U20, Regionalnej Rundy Eliminacyjnej DMP U20. W zawodach wzięło udział młodych sportowców, w tym reprezentanci Jeleniej Góry.

- Może nie mamy licznego grona jeleniogórzan w tych zawodach, ale jest Janek Czarnecki (bieg na 100 i 200 m), Mariusz Sokołowski (bieg na 100 i 200 m), Rafał Kwiatkowski (bieg na 1500 m), Mateusz Szozda (pchnięcie kulą i rzut dyskiem) – wymienił naszych reprezentantów Marek Przeorski, kierownik imprezy.

Trener przyznaje, że póki co wysokiej rangi zawody nie przekładają się na liczbę chętnych do uprawiana królowej sportu w naszym mieście, ale jak podkreśla, jest to bardzo trudna dyscyplina. - Tutaj trzeba wiele samozaparcia, silnej woli i długiego okresu dochodzenia do mistrzostwa sportowego. Nie da się w ciągu jednego roku zwyciężać nawet w Mistrzostwach Dolnego Śląska, to etap 2-3 letni, żeby myśleć o jakichkolwiek sukcesów – wyznał Marek Przeorski, który zaprasza wszystkich chętnych do szkolenia w Międzyszkolnym Klubie Lekkoatletycznym „12” Jelenia Góra.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych to kolejne wyróżnienie dla Jeleniej Góry, która wcześniej organizowała już 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro), ale to nie koniec tego typu zawodów rangi ogólnopolskiej. Już 3 września br. stadion przy ul. Złotniczej będzie gościć finalistów Drużynowych Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. - Tu będą startować najlepsi zawodnicy z całej Polski w drużynach seniorów – podkreślił Marek Przeorski.

Wyniki zawodów na stronie: http://www.pzla.pl/zdjecia/zal_i/170527-jelenia-gora_201705281009.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group