Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7755
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Miłością nie pięściami

Niedziela, 6 września 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
REGION/ KRAJ: Miłością nie pięściami
Fot. .....
Trwa druga edycja kampanii społecznej „Kocham. Nie biję”. Cel to uwrażliwienie społeczeństwa na przemoc domową. W działania włączyła się policja.

Przemoc w rodzinie to patologia, która ma negatywny wpływ na rozwój dzieci i powoduje zaburzenie relacji rodzinnych. Stosowanie przemocy jest często ukrywane w czterech ścianach. Osoby doświadczające przemocy nie chcą nikogo o tym fakcie informować.

Boją się sprawcy, wstydzą sąsiadów, obawiają się utraty źródła utrzymania, błędnie pojmują dobro dzieci i za wszelką cenę chcą utrzymać rodzinę w całości. Ofiary bardzo często czują się bezradne i biernie znoszą przez wiele lat agresywne zachowania sprawców przemocy. – Z tym zjawiskiem można spotkać się we wszystkich grupach społecznych, bez względu na ich status materialny – informują organizatorzy.

Doświadczenie policjantów pokazuje, że czasem jeden telefon wykręcony pod numer alarmowy odnosił skutek. Policja otrzymuje coraz więcej zawiadomień o przestępstwach związanych z przemocą domową. Codziennie średnio policjanci przeprowadzają 1805 interwencji, każdy dzień to 237 interwencji związanych z przemocą domową.

Tegorocznej edycji „Kocham. Nie biję” towarzyszą trzy hasła; tj.: „Kocham. Reaguję” „Kocham. Nie krzyczę” i „Kocham. Mam czas”. Działania propagują billboardy i spoty reklamowe w całym kraju, które mają przekonać zarówno poszkodowanych wskutek przemocy domowej, jak i jej świadków, że nie warto milczeć, a lepiej powiadomić stróżów prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group