Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6768
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Miłość i polityka” w Norwidzie na Walentynki

Wtorek, 10 lutego 2015, 17:49
Aktualizacja: 18:11
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Miłość i polityka” w Norwidzie na Walentynki
Fot. Mea
Spektakl „Miłość i polityka” Pierre Sauvil’a w reżyserii Pawła Paszty to francuska komedia, która przeniesie widzów w świat walki o władzę, pieniądze i miłość. – Będą pościgi, strzelaniny, wybuchy i seks – mówił podczas dzisiejszej (10.02) konferencji prasowej Bogusław Kudłak, aktor grający posła.

W spektaklu zostanie pokazany świat polityki, a w nim niemoralna propozycja rozpoczynająca grę, w której ktoś zdobędzie zaskakującą nagrodę, a ktoś inny niemal wszystko straci. Okaże się, czy wierność jest dziś w cenie i czy można ją przehandlować za reputację.

- Gram ministra, który kłamie, zachowując pozory uczciwości. Jestem szantażowany przez przyjaciela posła. Za dokumenty i przekręty poseł chce zabrać na tydzień moją żonę. Nie wzoruję się na żadnym z polityków. Staram się czerpać bardziej z ludzi i ich zachowań – stwierdził Jacek Grondowy.

- Wcielam się w rolę Agat, specjalistki public relations w biurze ministra sprawiedliwości. Mam za sobą bogatą karierę wywiadowczą. Korzystam różnie ze swoich umiejętności, dokładnie nie chciałabym ich zdradzać – mówiła Marta Kędziora.

- Jestem w spektaklu żoną ministra, która żyje w swoim pięknym świecie. Niby odosobniona, tworzy wizytówkę, czy też ozdobę męża – powiedziała Anna Ludwicka-Mania.

Reżyser Paweł Paszta studiował reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego spektaklem dyplomowym były „Pokojówki”. Współpracował z wieloma teatrami i reżyserami. Ukończył również kurs Teatru Japońskiego. Obecnie jest asystentem na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

Obsada: Marta Kędziora, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy, Bogusław Kudłek oraz Jacek Paruszyński. Scenografię stworzyła Aleksandra Szempruch.

Premiera odbędzie się już w tę sobotę (4 lutego) o godz. 19.00. Kolejne spektakle: 15 lutego o godz. 17.00 oraz 20 i 21 lutego o godz. 19.00.

(Zdjęcia do artykułu zostały wykonane podczas próby przedstawienia)

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group