Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5523
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milczenie dźwięków w Biurze Wystaw Artystycznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 października 2015, 16:33
Aktualizacja: 16:36
Autor: BWA
Fot. Archiwum BWA
Czy istnieje cisza? Czy jesteśmy w stanie ją opisać? Jakie są jej granice? Czy jest sprzecznością, paradoksem, utopią? Nie możemy jej usłyszeć, dotknąć ani zweryfikować, ponieważ jej nie ma. Wystawa w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych będzie próbą zmierzenia się z paradoksem tego pojęcia. Wernisaż już 9 października o godz. 18:00. Wystawa potrwa do 7 listopada br.

Cisza jest próbą zbliżenia się do czystej, pustej przestrzeni dźwiękowej lub emocjonalnej, zapowiedzią dźwięku i nieokreślonego zagrożenia, metodą komunikacji, pełnowartościową częścią zdania, doświadczeniem ciszy przestrzeni osobistej, samotności, wyobcowania, przymusem milczenia i w konsekwencji zgodą na lęk i zło. Nakaz milczenia i odebranie prawa głosu to narzędzia, które służą przemocy symbolicznej i strategii wykluczenia. Z drugiej zaś strony milczenie jest ideałem komunikacji międzyludzkiej, szczerości, autentycznej relacji z innymi.

Na wystawie zostaną pokazane prace odnoszące się do rozmaitych aspektów tego zagadnienia. Są to prace wprowadzające w stan specyficznej „hibernacji”, zawierające wątki melancholii i przemijania, zatopienia w przeszłości, prace związane z pojęciem pustki, niepokoju, stany przejścia dające impuls do przemiany.

W wystawie udział wezmą: Filip Berendt, Piotr Blajerski, Piotr Bosacki, Dariusz Fodczuk, Daniel Koniusz, Barbara Kubska, Igor Omulecki, Agnieszka Polska, Zbigniew Rogalski, Mateusz Sadowski, Konrad Smoleński, Rafał Wilk, M. H. Zdanowicz.

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Chodysz-Foryś, współpraca kuratorska: Janina Hobgarska

Wystawa i publikacja jej towarzysząca zostały sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Miasta Jelenia Góra. Organizator główny: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Współorganizatorzy:Galeria BWA w Jeleniej Górze, Galeria Sztuki w Legnicy, Muzeum Współczesne Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group