Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mikołajkowa terapia uśmiechem i radością

Piątek, 7 grudnia 2012, 11:10
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 10:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mikołajkowa terapia uśmiechem i radością
Fot. Angela
Magiczne Mikołajki, które chociaż na chwilę pozwoliły zapomnieć dzieciom o chorobie i rozłące z rodzicami. Po raz 21. w ramach stowarzyszenia, a po raz 12. na oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala zorganizowała wczoraj (6.12) niezwykła przyjaciółka swoich małych pacjentów Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. W tym roku w jej wielkim dziele pomogli podopieczni ze świetlicy środowiskowej przy ul. Wiejskiej, młodzież ze stowarzyszenia Alternatywa oraz wielu ludzi ogromnego serca.

- Pobyt w szpitalu to dla dorosłych trudny okres w życiu, a co dopiero dla dzieci – mówi Anna Sinica, pielęgniarka i prezes stowarzyszenia chorych dzieci, działającego przy oddziale pediatrycznym jeleniogórskiego szpitala. – Dlatego co roku staramy się, by Mikołaj był dla nich wyjątkowym dniem. Wymaga to od wielu ludzi wysiłku i poświecenia, ale siłę do działania dają dzieci, które mimo cierpienia uśmiechają się, są szczęśliwe. To największy prezent dla mnie i innych, którzy co roku przygotowują to razem z nami. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Z całego serca dziękuję sponsorom – mówiła Anna Sinica.

Jak co roku, Annie Sinicy pomagały koleżanki z oddziału, a także cała rodzina wraz z Katarzyną Płandowską.
W tym roku w przepięknych strojach dzieci rozbawiała również młodzież ze Stowarzyszenia Alternatywa z Jeleniej Góry.

- Pracuję w Fundacji Dr Clown i pomyślałam, że można spróbować też takich działań w stowarzyszeniu. Udało się, dokonaliśmy czegoś niezwykłego, daliśmy radość innym – mówiła Natalia Juźwiak ze Stowarzyszenia Alternatywa.

Przedstawienie z wierszykami i piosenkami przygotowały dla małych pacjentów dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze pod okiem Elwiry Rudy-Zubrzyckiej.

- Kiedyś sama byłam pacjentką tego oddziału i wiem, jak trudne są to chwile dla dzieci, dlatego cieszę się, że dzisiaj raz z moimi kolegami i koleżankami mogliśmy wywołać uśmiechy na buziach tych dzieci - mówiła Patrycja Czupajło.
O celności i znaczeniu takiego przedsięwzięcia w takim miejscu i takim czasie świadczyły uśmiechy małych pacjentów i opinie ich rodziców:

- To jest rewelacyjny pomysł, mój Szymon ma pięć miesięcy, ma przewlekłe zapalenie oskrzeli, miesiąc próbowaliśmy leczyć się w domu, ale jednak "wylądowaliśmy" w szpitalu. Kupiłam Szymonowi strój Mikołaja, bo wierzyliśmy, że będziemy świętować razem z córką w domu. Nie udało się, ale dzięki tej imprezie rozłąka z najbliższymi nie jest tak dotkliwa – mówiła Wioleta Nowak.

Dla Romana Chomy, który trafił do szpitala z 2,5 –letnim Stasiem była to ogromna niespodzianka. - Był to wyjątkowy prezent, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na zawsze – mówił pan Roman.

- Dziękuję ludziom, którym zawdzięczam zorganizowanie tej imprezy - mówi Anna Sinica i wylicza: Słodycze zakupiła OAZA Sp. zo.o.Arleta Zasina, Jacek Płyjgawko; pączki-Cukiernia „Żaneta”Jan Kowalski; Cukiernia” Kleinowscy; jabłka i mandarynki- Hurtownia Fruktis.

Zbiórkę słodyczy zorganizowali również nauczyciele z Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze: Anna Woźniak ( nauczyciel historii ), Maria Gołubińska ( nauczyciel biologii ), Agnieszka Froniewska ( nauczyciel j.polskiego), Anna Młynarczyk ( pedagog, nauczyciel EDB - Edukacja dla bezpieczeństwa), Lucyna Staniów ( nauczyciel matematyki), Anna Fabin - Papaj ( nauczyciel j.polskiego), Robert Trojan ( nauczyciel wychowania fizycznego), Agnieszka Mołodowska (V - ce Dyrektor, nauczyciel zaj. technicznych).

Przy dekoracji oddziału, ubieraniu choinek uczestniczyli: Natalia Juźwiak, Małgorzata Gluza, Mateusz Śliwiński, Kornel Krajewski, Paweł Gluza- Jeleniogórskie Stowarzyszenie Młodzieży ALL-TERNATYWA. Zaangażowali się także: Katarzyna Płandowska,Izabela Jeziorna, Tomasz Juźwiak, Anna Plucińska, Maria Szarubka, Barbara Zawadzka, Barbara Waszniewska. Część artystyczną imprezy przygotowały dzieci ze świetlicy środowiskowej (Harcówka) przy ul. Wiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
198
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group